Więcej

  Powstała lista najbogatszych Norwegów. Czterystu z nich jest miliarderami.

  Zdjęcie własne

  W najnowszym zestawieniu najbogatszych Norwegów skandynawskiego magazynu “Kapital” jest 400 miliarderów.

  Pod rządami Erny Solberg całkowita wartość majątku 400 najbogatszych Norwegów podwoiła się do poziomu prawie 1.7000 miliardów koron.

  Na szczycie najnowszego zestawienia znajduje się armator John Fredriksen z majątkiem wynoszącym 114 miliardów koron, pisze Kapital i stał się najbogatszym Norwegiem w historii.

  Magazyn obliczył, że aktualnie w Norwegii jest 407 osób, których majątek przekracza miliard koron, co nigdy wcześniej nie miało miejsca w tym kraju.

  Drugie miejsce na liście zajmuje pochodzący z Fredrikstad, ale mieszkający w USA Ole Andreas Halvorsen (zarządzający funduszem holdingowym). Kapital szacuje, że Halvorsen zgromadził majątek w wysokości 56 miliardów koron, co oznacza, że od zeszłego roku wzbogacił się o 13 miliardów koron.

  Wielkim wygranym w czasie kryzysu pandemii koronawirusa okazał się być sektor spożywczy. Odd Reitan, który jest między innymi właścicielem sieci Rema 1000 oraz Johan Johannson z Norgesgruppen (m.in. sieci KIWI, MENY, SPAR) zajmują trzecie i czwarte miejsce na liście, z majątkami o wartościach odpowiednio 51 i 50,5 miliarda koron. Obaj wzbogacili się od zeszłego roku o 6,5 miliarda koron.

  Pełna lista najbogatszych Norwegów znajduje się TUTAJ.

  Źródło:Kapital
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here