niedziela, 17 stycznia, 2021
-8.5 C
Sobótka

Narodowe Archiwum Norwegii przedstawia: pocztówki

Zdjęcia: Narodowe Archiwum Norwegii

- Advertisement -

Pierwszy zapis dotyczący Archiwów Narodowych w nowym państwie norweskim po 1814 r. Pojawił się 6 czerwca 1817 r. Wówczas rząd norweski zdecydował, że część dziedzińca Ministerstwa w Christianii zostanie wykorzystana na cele archiwalne. Archiwum miało składać się z dwóch części.

Pierwszym były części starego archiwum zamku Akershus, które obejmowały cały kraj. Drugim były protokoły i dokumenty nowej norweskiej administracji centralnej w takim zakresie, w jakim były one warte zachowania.

Archiwa diecezjalne w Kristianii powstały w 1914 roku. Archiwum obejmowało lokalne archiwa oficjalne z diecezji Hamar, Kristiania i Kristiansand. Archiwum Państwowe w Hamar powstało 13 lipca 1917 roku.

Materiały archiwalne z oficjalnych archiwów w Hedmark i Oppland zostały przekazane Hamar w tym samym roku. Archiwum Państwowe w Kristiansand zostało ukończone w 1934 r., W tym samym roku przeniesiono tam materiały z diecezji Kristiansand. W 1919 roku instytucja zmieniła nazwę na Archiwum Państwowe w Kristianii, a od 1924 roku Archiwum Państwowe w Oslo.

Ostatnia zmiana w strukturze administracyjnej Archiwów Państwowych nastąpiła w 1992 r., Kiedy to formalnie utworzono Archiwum Państwowe w Kongsberg. Materiały archiwalne z Buskerud, Telemark i Vestfold zostały przeniesione do Kongsberg w 1994 roku.

Dziś przedstawiamy wam stare zdjęcia, które potem zostały wykorzystane na pocztówkach sprzedawanych w kioskach firmy Narvesen:

Joanna Warska
Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
-8.5 ° C
-7.8 °
-10 °
79 %
1kmh
0 %
nie
-10 °
pon
-1 °
wt
2 °
śr
3 °
czw
3 °

Musisz przeczytać