Więcej

  Zdjęcie Dnia. “Podniebny luzak” [028]

  Było to podczas wypadu do parku Ringve w Trondheim. Zostawiłem auto u wulkanizatora i nie miałem co zrobić z wolnym czasem, a do pobliskich supermarketów nie chciało mi się.

  Jest za to Ringve, w którym jednym z eksponatów jest gruby szczypior lub żółty mak. Ale i tak cudowną cudownością był dział niezwykłych pierwiosnków oraz widok na Trondheimsfjord.

  Postanowiłem poszukać w parku jakichś śladów życia, zwłaszcza że znalazłem kilka padniętych ptaków. Kiedy przechodziłem pod drzewem moją uwagę przykuło jakieś dandysowskie ćwirpitolenie. Zadarłem głowę i… nie uwierzyłem!

  Normalnie typowy norweski luzak! Gada do mnie modnie przyodziany, na nosach ma hipsterskie okulary, no snobizm pełną gębą!

  Zobaczcie sami! I pomóżcie: co to za gatunek ptaka.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here