Więcej

  Obrazy, których nie było czyli niewiarygodne zdjęcia Marsa. To działa na wyobraźnię!

  Od kiedy zobaczyliśmy zdjęcia lądującego na Marsie łazika Wytrwałość wzrosła nasza fascynacja Czerwoną Planetą. Teraz, gdy dosłownie za chwilę staniemy się świadkami pierwszego autonomicznego lotu helikopterem nasza ciekawość jest na granicy wrzenia i pobudza wyobraźnię.

  Kochamy symbole i często widzimy, to czego tak naprawdę nie ma. To nic, przecież dzięki temu snujemy fantazje, teoretyzujemy, a ludzie sztuki tworzą obrazy, filmy, piszą książki, a stacje telewizyjne mają temat do grzania tematu.

  No powiedzcie sami, czy nie jest fantastyczny telewizyjny obrazek, w którym głupi Jasiu z Dupczyc Dolnych opowiada o rozmazanych na szybie smarkach jako cudownemu obrazkowi Jezuska chodzącego boso po wodzie? To działa w każdym czasie i pod każdą szerokością geograficzną.

  Niewierzący również widzą znaki tam, gdzie ich nie ma. Najlepiej widać to na przykładach marsjańskich zdjęć wykonanych na przestrzeni lat. Przeglądając udostępnione przez NASA zdjęcia z powierzchni Czerwonej Planety przygotowaliśmy dla Was 5 najciekawszych naszym zdaniem fotek pobudzających wyobraźnię.

   

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here