fbpx
piątek, 23 kwietnia, 2021
3.9 C
Sobótka

Obrazy, których nie było czyli niewiarygodne zdjęcia Marsa. To działa na wyobraźnię!

Od kiedy zobaczyliśmy zdjęcia lądującego na Marsie łazika Wytrwałość wzrosła nasza fascynacja Czerwoną Planetą. Teraz, gdy dosłownie za chwilę staniemy się świadkami pierwszego autonomicznego lotu helikopterem nasza ciekawość jest na granicy wrzenia i pobudza wyobraźnię.

Kochamy symbole i często widzimy, to czego tak naprawdę nie ma. To nic, przecież dzięki temu snujemy fantazje, teoretyzujemy, a ludzie sztuki tworzą obrazy, filmy, piszą książki, a stacje telewizyjne mają temat do grzania tematu.

No powiedzcie sami, czy nie jest fantastyczny telewizyjny obrazek, w którym głupi Jasiu z Dupczyc Dolnych opowiada o rozmazanych na szybie smarkach jako cudownemu obrazkowi Jezuska chodzącego boso po wodzie? To działa w każdym czasie i pod każdą szerokością geograficzną.

Niewierzący również widzą znaki tam, gdzie ich nie ma. Najlepiej widać to na przykładach marsjańskich zdjęć wykonanych na przestrzeni lat. Przeglądając udostępnione przez NASA zdjęcia z powierzchni Czerwonej Planety przygotowaliśmy dla Was 5 najciekawszych naszym zdaniem fotek pobudzających wyobraźnię.

 

Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

797ObserwującyObserwuj

Zobacz również

[wywiad] Grzegorz Miecugow: “Stan mediów jest opłakany”

Jeszcze w czasach istnienia magazynu „Maddogowo” przeprowadziliśmy wywiad z Grzegorzem Miecugowem, który – jak sami przeczytacie –...

„Brunost. Tradycyjny norweski przysmak z karmelem w tle”

Przyjęło się mówić, że norweska kuchnia jest dla zuchwałych, bo przecież SMALAHOVE, o którym możecie przeczytać TUTAJ, czy...

“Dzień Śmiechały”. Kajko i Kokosz kolejny raz bronią Mirmiłowa przez Zbójcerzami. Ciepła, pełna humoru i przyjaźni opowieść.

Kiedy Dziad Borowy zleca Kajkowi i Kokoszowi śledztwo nikt nie przypuszcza, że za wszystkim stoją lokalni wandale...

Cuda norweskiej architektury: Whale Visitor Center.

Norwegia przeobraża się na naszych oczach. Powoli, niemal niewidocznie wyrasta z wizerunku prostych, drewnianych chatek, legendy ropy...

5 wynalazków, które zabiły własnych twórców

Czymże byłaby dzisiejsza cywilizacja bez śmiałków, którzy zadawali pytania, wątpili i szukali nowych rozwiazań? Historia notuje tysiące...
Sobótka
pochmurno z przejaśnieniami
3.9 ° C
4 °
3.9 °
93 %
4.6kmh
75 %
pt
9 °
sob
11 °
nie
9 °
pon
11 °
wt
12 °

Recenzje