More

  [galeria] Walka z żywiołem, czyli jak strażacy próbują opanować pożar Szwajcarii Saksońskiej

  Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Mario Gast

  Ciężko patrzy się na walkę z żywiołem. Jeszcze ciężej patrzy się na nią ze świadomością, że niezależnie od wysiłków jest to walka przegrana.

  Pożar, który wybuchł parę dni temu (koniec lipca 2022) najpierw na terenie Szwajcarii Czeskiej szybko wymknął się spod kontroli i przedostał na teren niemieckiej Szwajcarii Saksońskiej.

  Niezależnie od wyniku tej walki wszyscy przegrali. Natura – dziesiątki, lat miną zanim odbuduje się roślinność. Świat fauny może się nie podnieść, w końcu większość stworzeń zamieszkałych ten region występuje tylko tam. Wiadomo, że występujące tam formacje skalne to piaskowiec. A ten pod wpływem temperatury kruszeje. Zatem nie wiadomo co w przyszłości stanie się z takimi okazami natury, jak słynna disneyowska Pravcicka Brana. No nie jest dobrze.

  Skontaktowaliśmy się z panem Mario Gastem, fotografem z Miśni, dzięki którego uprzejmości możemy pokazać wam najnowsze zdjęcia z akcji przeciwpożarowej po niemieckiej stronie granicy.

  Przemek Saracen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Najnowsze

  Jesteśmy na Insta

  Zobacz również

  Powiązane materiały