Więcej

  [060] “Po głębinie statek płynie”

  To był naprawdę piękny dzień. Słońce odbijające się nie tylko od błękitnej tafli Trondheimsfjordu, lecz od szczytów wzgórzy okalających przeciwległe brzegi. I ta wspaniała łódź.

  Och, piękne byłoby to zdjęcie. Jednak nic, co piękne nie trwa wiecznie, bo jak przystało na Norwegia, nadeszło załamanie pogody. Nieoczekiwane, jak klaps w dziąsło od surowego ojca, który nagle wszedł do ojca w momencie, gdy popalamy papierosa.

  Zadęło, zawiało i ni stąd ni zowąd na fjordzie pojawiła się mgła, zawiał siarczysty wiatr i spadł deszcz.

  Foto: Przemek Saracen

  Nie żałuję, bo widok był fascynujący, czym dzielę się z Wami.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here