Więcej

  “Norwegia. Korsvika w Trondheim. Idealne miejsce na spacery i dorszobranie”

  Zdjęcia: Przemek Saracen

  Akurat zbliżała się Wielkanoc. Wielu naszych pojechało do Polski, by spędzić te święta z rodzinami.

  W związku z tym w Trondheim pustawo 😉 . W małym, czteroosobowym  gronie postanowiliśmy spędzić te święta. Akurat do Zygi, który przechodził rehabilitację przyjechała w odwiedziny żona. Przemek przechodzi rehabilitację, już nawet nie pamiętam którą – no tak się chłopu pechowo porobiło. Doszedłem i ja – też w trakcie rehabilitacji, dla żartu nazwanej przeze mnie psychiczną. No. Trzech pokiereszowanych plus jedna zdrowa.

  Polski zwyczaj nakazuje jeść ile wlezie zwłaszcza, gdy są ku temu okoliczności, zatem i my nie żałowaliśmy sobie polskich potraw wielkanocnych.

  Nadszedł czas, by spalić kalorie, albo odtępić się, bo nadmiar jedzenia i siedzenia w bezruchu nie są dobrym rozwiązaniem. Zastanawiając się nad popołudniowym spacerem wybraliśmy Korsvikę.

  Jest to zatoczka leżąca nad fjordem i ciągnie się od złomowiska położonego obok byłej stoczni remontowej U- bootów aż prawie pod Lade, supermarketową dzielnicę Trondheim. Oczywiście najlepiej dojechać tam samochodem, co też uczyniliśmy.

  Pogoda była piękna, słońce jasne, a niebo niebieskie, co też odbija się natychmiast na kolorze fiordu. Nikt nie próżnował. Wielki, transportowy statek, który tyłem, na pełnej szybkości wypływał z portu, by po chwili zrobić „łychę” i popłynąć w stronę Stjordal. Kajakarze, którzy zwykle płyną stadami ze Skansenu do Korsviki właśnie. Tubylcy, którzy łowią tu wielkie dorsze. My, bo spacerując nie tylko spotykaliśmy znajomych, ale ciesząc oczy i karmiąc duszę.

  Jeśli jesteście w pobliżu Trondheim, koniecznie zajrzyjcie tu w poszukiwaniu zaginionego czasu. Zapraszam.

  Przemek Saracen

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!