Więcej

  FotoStory. Buddy czyli jeden z pierwszych norweskich elektryków [021]

  Dzisiejsza obecność norweskich elektryków wysokiej klasy jest w Norwegii czymś naturalnym. Jednak niedawno takiego wyboru jak dziś nie było.

  Jeszcze w 2012 roku norweskie ulice zdominowały “diesle”, a “elektryki” były pieśnią nieokreślonej przyszłości. Ten, kto chciał jeździć autem napędzanym prądem nie miał wielkiego wyboru i musiał ograniczyć się do tzw. “Buddy`ego” – małego szkaradztwa przypominającego naprędce zbite pudełko na kołach.

  Dziś mało kto o tym wie, ale samochody elektryczne były w Norwegii raczej wyśmiewane i traktowane jako dziwactwo właściwe dla rurkowych chłopców.

  Jakieś pół roku później wybuchł boom na samochody elektryczne związany z Teslą. I trwa on dziś.

  Przypominamy dziś, jak wyglądał snobistyczny elektryk w Norwegii:

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here