Zdjęcie Dnia. “Ognia!” [151]

Udostępnij post:

Można się zżymać na grupy rekonstrukcyjne, ale nie można odmówić im jednego – to co robią jest efektowne jak cholera! Nie inaczej było podczas jednej z takich imprez pod dolnośląskim klasztorem w Lubiążu, gdzie zainscenizowano drugowojenną potyczkę pomiędzy Niemcami a Rosjanami.

Dziękujemy, że nas czytasz! Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydujesz się wesprzeć Srebrny Kompas na Zrzutce! Dziękujemy! 

Powiem Wam, to było coś! Ten wyjeżdżający zza pleców widowni czołg T- 34, którego ryk silników mieszał się z odgłosami eksplozji, swądem spalanego paliwa… No było na co patrzeć.

Przyznam, że bardziej niż na lekcję historii odbierałem to jako czterech pancernych na żywo. A zatem dzieciństwo znowu wróciło.

Autor: Przemysław Saracen
Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Przepiękne zdjęcia XIX- wiecznej Warszawy pokazują wielkość tego miasta [dużo zdjęć]

Amerykańska Biblioteka Kongresu zawiera prawdziwe perły i za takie możemy uznać zdjęcia Warszawy z końcówki XIX- ego wieku....

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...