Więcej

  Walter Chełstowski: Budka nic nie rozumie z tego, co się w Polsce dzieje.

  Wiem że nie należy krytykować opozycji. Mówię jako ktoś, kto oczywiście będzie głosował na opozycję. Głownie dlatego, że innej nie mamy.

  Obejrzałem dzisiaj live wstępne wystąpienia Budki i Trzaskowskiego na konwencji PO/KO. Budka nic nie rozumie, z tego co się w Polsce dzieje. Trzaskowski nic nie zrozumiał. Oprócz tego nie lubią, jak mówiąc do mnie krzyczą.

  Opowiadanie przez nich o tym jakim złem jest PiS jest oczywiste ale to już “stare”.

  Koncepcja “276 głosów w Sejmie” to nierealny projekt, szczególnie że zjednoczenie opozycji było by “cudem nad Wisłą” a ten się nie zdarzy. Szczególnie że te “276” oczywiście miało by być pod przywództwem PO.

  To taki sam gorzki żart jak powyborcza koncepcja Trzaskowskiego, że zbuduje jakiś tam ruch obywatelski nie będący partią polityczną ale mający wspierać PO. Nic z tego nie wyszło a Trzaskowski całkowicie sp…ł poparcie jakie dostał w wyborach. Wstyd i katastrofa. Niewybaczalna.

  Żaden z nich nie wysłuchał kilku przemówień Bidena i nie zrozumiał że trzeba mówić i pokazywać ideały i fundamenty myślowe, na jakich ma opierać się polityka proponowana przez lidera.

  Nie będę się znęcał nad stanowiskiem PO w sprawie aborcji. Powołają jakiś tam zespół i będą dyskutować, aż zadyskutują się na śmierć. Podobnie z LGBTQ i innymi podobnymi sprawami. O stosunku PO do kościoła nie ma co mówić, bo to przegrana sprawa.

  Nic nie rozumieją z przemian jakie się dzieją a swój program ( a to jest największy koszmar) opierają na badaniach, czyli patrzą ilu Polaków popiera lub nie to to albo tamto i według tego układają program PO, aby każdemu dogodzić i nikogo nie stracić. Tego im nie wybaczam. Nic nie zrozumieli i nic nie rozumieją.

  Nie mówcie o Hołowni i “Polska 2050”, bo słucham uważnie i widzę.

  Nie mówcie o PSL, bo lubię wykopaliska ale archeologiczne.

  Nie mówcie o Konfederacji, bo historię NSDAP I III Rzeszy znam za dobrze.

  Nie mówcie o Lewicy, bo staroświeckie spojrzenie na dzisiejszy świat przebrzmiało.

  O PiS tym bardziej nie mówcie, bo nie wypada używać słów wulgarnych i nie cenzuralnych.

  Wnioski:

  Tak czy inaczej przejdziemy klasyczny proces, który odbył się już w iluś w miarę normalnych i demokratycznych krajach Europy. Z oczywistym zastrzeżeniem “że demokracja nie jest dana raz na zawsze i że ciągle i zawsze trzeba o nią walczyć”.

  Polska będzie normalnym, demokratycznym i otwartym krajem. Budującym Unię Europejską jako wspólne państwo. Tak będzie.

  Za ile lat ? A to zależy od nas.

  Każdy uliczny protest ( “Wiosna Nasza”) i każdy ruch opozycyjny ( Od Strajku Kobiet do Obywateli RP ) jest na wagę złota.

  Każda manifestacja.

  Każda i Każdy z Nas.

  Walter Chełstowski

  [od redakcji: tekst uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Autora]
  Źródło:FB
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!