Tak się bawił w chowanego, że znaleziono go 6 dni później w innym kraju! [film]

Udostępnij post:

Kiedy rodzice 15 – letniego Fahima rozpoczęli poszukiwania swojego syna nie wiedzieli, że chłopiec znajdzie się sześć dni później w innym kraju! A wszystko dzięki zabawie doskonale znanej w Polsce od pokoleń!

Dziękujemy, że nas czytasz! Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydujesz się wesprzeć Srebrny Kompas na Zrzutce! Dziękujemy! 

Rzecz miała w Bangladeszu, a dokładniej w mieście Chittagong. To tam Fahim podczas zabawy w chowanego postanowił schować się w jednym z kontenerów. Ukrył się tak skutecznie, że znaleziono go w Malezji sześć dni później!

Jak do tego doszło?

Sprawa, choć początkowo wydawała się dziwna, jest bardzo prosta do wyjaśnienia. Zmęczony chłopiec zasnął, kontener zatrzaśnięto i przetransportowano na statek, który ruszył w międzynarodowy rejs.

Po sześciu dniach podróży bez jedzeni i picia oraz pokonaniu 3700 kilometrów mały Fahim trafił do malezyjskiego West Port. Tam pracownicy portowi usłyszeli krzyki i pukanie dobiegające z wnętrza jednego z tysięcy kontenerów. Zdumieni otworzyli pojemnik, a ich oczom ukazał się równie zdumiony chłopiec.

Początkowo władze malezyjskie sądziły, że mają do czynienia z próbą przemytu ludzi, jednak wkrótce okazało się, co było przyczyną niezwykłej podróży Fahima. Chłopca przekazano malezyjskim władzom imigracyjnym, które przewiozą młodego podróżnika do rodzinnego Bangladeszu.

Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Dlaczego w nadchodzącym roku nadal będzie duża presja na ceny żywności

Wkrótce po inwazji Rosji na Ukrainę uważnie obserwowany indeks cen żywności Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)...