Nemo szuka Aquamana, a cyngle z „Pulp Fiction” biorą się za złola z „Gwiezdnych Wojen”.

Fotomontaże są stare jak fotografia. Rozwój technologii sprawił, że złudzenie staje się idealne, a jedyną granicę dla twórcy stanowi jego wyobraźnia. Czy podczas oglądania „King Konga” zastanawialiście się, co działoby się gdyby bohater walczył z dinozabawką z filmu „Toy Story”? Albo gdyby do Avengersów przystąpił Ace Ventura?

Wielu artystów próbowało robić fotomontaże zestawiające znane postacie popkultury. Mieszały się czasy, filmy i postacie, jednak zawsze brakowało tego czegoś. Zrozumienia popkultury. Znaczenia prezentowanych bohaterów, tytułów i kontekstów. Nieważne jak dobrze klikasz myszką i mieszasz tła jeśli nie potrafisz powiedzieć czegoś o swoim dziele.

Pixelfaker. Media nie są zgodne kto lub co kryje się za tym pseudonimem. Niektórzy twierdzą, że to One Man Army, ale w węgierskiej prasie znalazłem informację, że Pixelfaker to grupa artystyczna. Nikt ich/go nie widział. Widzimy jeno efekt jego/ich pracy. Coś jak Daft Punk, ale w ich przypadku ukrywanie twarzy to świadomy zabieg artystyczny pobudzający naszą ciekawość.

Gdybym miał określić to co robi Pixelfaker, byłoby to słowo MASHUP – bierzemy coś znanego i lubianego oraz tworzymy z nich nową, zaskakującą jakość. Raz wspaniałą, raz taką sobie, ale zawsze intrygującą formę.

Wybrałem dla was 25 najciekawszych moim zdaniem grafik Pixelfaker`a.

 

ŹródłoPixelfaker
Przemysław Saracen
Przemysław Saracen
Dziennikarz, pisarz i publicysta, kreator opinii. Założyciel i wydawca magazynu "Srebrny Kompas". Autor w serwisie "Posty.pl" oraz współpracownik lokalnego magazynu "Tu Lubin". Finalista polskiej edycji międzynarodowego konkurs scenariuszowego Hartley - Merill utworzonego przez Roberta Redforda. Przewodniczący jury lokalnego festiwalu filmowców amatorów. Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

Popularne

Najnowsze

Zobacz również
Powiązane

Norweska hipokryzja czyli stosunek (sic!) państwa do prostytucji.

Prostytucja nie jest w Norwegii przestępstwem, jednak korzystanie z...

Czy wiesz skąd pochodzi czekolada?

Czekolada, słodycz zadowalająca nasze kubki smakowe, ma korzenie sięgające...