More

  Nemo szuka Aquamana, a cyngle z “Pulp Fiction” biorą się za złola z “Gwiezdnych Wojen”.

  Grafika: Pixelfaker

  Fotomontaże są stare jak fotografia. Rozwój technologii sprawił, że złudzenie staje się idealne, a jedyną granicę dla twórcy stanowi jego wyobraźnia. Czy podczas oglądania “King Konga” zastanawialiście się, co działoby się gdyby bohater walczył z dinozabawką z filmu “Toy Story”? Albo gdyby do Avengersów przystąpił Ace Ventura?

  Wielu artystów próbowało robić fotomontaże zestawiające znane postacie popkultury. Mieszały się czasy, filmy i postacie, jednak zawsze brakowało tego czegoś. Zrozumienia popkultury. Znaczenia prezentowanych bohaterów, tytułów i kontekstów. Nieważne jak dobrze klikasz myszką i mieszasz tła jeśli nie potrafisz powiedzieć czegoś o swoim dziele.

  Pixelfaker. Media nie są zgodne kto lub co kryje się za tym pseudonimem. Niektórzy twierdzą, że to One Man Army, ale w węgierskiej prasie znalazłem informację, że Pixelfaker to grupa artystyczna. Nikt ich/go nie widział. Widzimy jeno efekt jego/ich pracy. Coś jak Daft Punk, ale w ich przypadku ukrywanie twarzy to świadomy zabieg artystyczny pobudzający naszą ciekawość.

  Gdybym miał określić to co robi Pixelfaker, byłoby to słowo MASHUP – bierzemy coś znanego i lubianego oraz tworzymy z nich nową, zaskakującą jakość. Raz wspaniałą, raz taką sobie, ale zawsze intrygującą formę.

  Wybrałem dla was 25 najciekawszych moim zdaniem grafik Pixelfaker`a.

   

  ŹródłoPixelfaker
  Przemek Saracen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Najnowsze

  Jesteśmy na Insta

  Zobacz również

  Powiązane materiały