fbpx
poniedziałek, 10 maja, 2021
10.5 C
Sobótka

Nemo szuka Aquamana, a cyngle z “Pulp Fiction” biorą się za złola z “Gwiezdnych Wojen”. Zobacz 25 niezwykłych mashupów popkultury!

Fotomontaże są stare jak fotografia. Rozwój technologii sprawił, że złudzenie staje się idealne, a jedyną granicę dla twórcy stanowi jego wyobraźnia. Czy podczas oglądania “King Konga” zastanawialiście się, co działoby się gdyby bohater walczył z dinozabawką z filmu “Toy Story”? Albo gdyby do Avengersów przystąpił Ace Ventura?

Wielu artystów próbowało robić fotomontaże zestawiające znane postacie popkultury. Mieszały się czasy, filmy i postacie, jednak zawsze brakowało tego czegoś. Zrozumienia popkultury. Znaczenia prezentowanych bohaterów, tytułów i kontekstów. Nieważne jak dobrze klikasz myszką i mieszasz tła jeśli nie potrafisz powiedzieć czegoś o swoim dziele.

Pixelfaker. Media nie są zgodne kto lub co kryje się za tym pseudonimem. Niektórzy twierdzą, że to One Man Army, ale w węgierskiej prasie znalazłem informację, że Pixelfaker to grupa artystyczna. Nikt ich/go nie widział. Widzimy jeno efekt jego/ich pracy. Coś jak Daft Punk, ale w ich przypadku ukrywanie twarzy to świadomy zabieg artystyczny pobudzający naszą ciekawość.

Gdybym miał określić to co robi Pixelfaker, byłoby to słowo MASHUP – bierzemy coś znanego i lubianego oraz tworzymy z nich nową, zaskakującą jakość. Raz wspaniałą, raz taką sobie, ale zawsze intrygującą formę.

Wybrałem dla was 25 najciekawszych moim zdaniem grafik Pixelfaker`a.

 

Źródło:Pixelfaker
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zobacz również

Kvikk Lunsj. Narodowa przekąska Norwegów

Choć na przestrzeni lat próbowano zmieniać jego smak, od 1937 roku ten zatopiony w czekoladzie wafelek jest...

Rocky, John Wick, Adonis Creed, SpiderMan i Terminator. Dasz wiarę, że połączyła ich firma z Zielonej Góry?

Do tej pory firma Cinkciarz.pl kojarzyła się raczej z filmami Patryka Vegi, a zwłaszcza z tandetną sceną...

Zachwycasz się marsjańskim helikopterkiem? A co powiesz na projekt w pełni funkcjonalnej kolonii dla miliona ludzi?

Podczas, gdy zachwycamy się osiągnięciami łazika Perseverance, lotem helikopterka Ingenuity, oraz lotami rakiet Elona Muska, organizacja SONet...

Myślisz o fotowoltaice? Wkrótce rusza trzecia edycja programu dotacji do montażu instalacji.

Rząd dostrzega, jak ogromną rolę miały poprzednie dwie edycje programu "Mój Prąd" w budowaniu rynku fotowoltaicznego. Jak...
Sobótka
bezchmurnie
10.5 ° C
14 °
7.8 °
54 %
4.6kmh
0 %
pon
21 °
wt
24 °
śr
22 °
czw
12 °
pt
11 °

Recenzje