Idziesz na wojnę? W nagrodę możesz zamrozić swoje nasienie na koszt państwa!

Udostępnij post:

Rosyjscy rezerwiści powołani do walki na Ukrainie w ramach niedawnej mobilizacji Rosji będą uprawnieni do bezpłatnych procedur zamrażania nasienia,  poinformowały w środę państwowe media, powołując się na stowarzyszenie prawników reprezentujące rodziny wojskowe.

Igor Trunow, który stoi na czele Rosyjskiego Związku Prawników, powiedział agencji informacyjnej TASS, że rząd zaakceptował jego wniosek o pomoc finansową na zamrożenie nasienia, przechowywanie biomateriałów w kriobanku i leczenie bezpłodności dla żołnierzy.

„Ministerstwo Zdrowia Rosji określiło możliwość bezpłatnego przechowywania i przechowywania plemników dla zmobilizowanych obywateli w latach 2022-24 na koszt budżetu federalnego” – powiedział Trunow.

Dodał, że rosyjskie prawo przewiduje bezpłatne korzystanie z przechowywanych biomateriałów dla rodzin wojskowych uznanych za uprawnione przez ich ubezpieczycieli zdrowotnych.

Trunow powiedział, że jego związek planuje ubiegać się o fundusze na zamrażanie nasienia w imieniu kilku par, które zostały rozdzielone przez pobór do rosyjskiej kampanii wojskowej na Ukrainie tej jesieni.

Do tej pory ponad 300 000 rezerwistów zostało powołanych do walki w rosyjskiej „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie, która była pierwszą mobilizacją tego kraju od czasów II wojny światowej.

Niezależne media potwierdziły śmierć ponad 10 000 rosyjskich żołnierzy w ciągu 10 miesięcy od wydania przez wojsko rozkazu inwazji na Ukrainę.

Zachodnie szacunki szacują dotychczasowe straty militarne Rosji na około 100 000 zabitych i rannych żołnierzy.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Dlaczego w nadchodzącym roku nadal będzie duża presja na ceny żywności

Wkrótce po inwazji Rosji na Ukrainę uważnie obserwowany indeks cen żywności Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)...