Więcej

  Gra Red Dead Redemption 2 uczy graczy o dzikiej przyrodzie

  Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w People and Nature gracze popularnej gry Red Dead Redemption 2 uczą się rozpoznawać prawdziwą amerykańską dziką przyrodę .

  Gra, której akcja toczy się na amerykańskim Zachodzie w 1899 roku, zawiera symulacje około 200 prawdziwych gatunków zwierząt. Nowe badanie przeprowadzone przez University of Exeter oraz Truro i Penwith College miało na celu nakłonienie graczy do zidentyfikowania zdjęć prawdziwych zwierząt.

  W wyniku badań gracze rozpoznali 10 na 15 amerykańskich zwierząt w quizie wielokrotnego wyboru – o trzy więcej niż osoby, które nie grały w tę grę. Najlepiej wypadli gracze, którzy ukończyli główną fabułę gry (co oznacza, że ​​grali przez co najmniej 40-50 godzin) lub grali niedawno. Oprócz nauki rozpoznawania dzikich zwierząt, niektórzy gracze uczyli się rozpoznawania zachowania zwierząt.

  Dr Sarah Crowley z Centrum Geografii i Nauk o Środowisku na Uniwersytecie w Exeter powiedziała:

  „Poziom szczegółowości Red Dead Redemption 2 jest bardzo wysoki, włącznie ze światem zwierząt. Wiele zwierząt nie tylko wygląda i zachowuje się realistycznie, ale także wchodzi ze sobą w interakcje. Oposy udają martwe, niedźwiedzie blefują, a orły polują na węże.”

  Współautor badań, dr Matthew Silk, dodał: „W grze występuje kilka gatunków, które występują obecnie coraz rzadziej w naturalnym środowisku, a jeden z nich – papuga karolińska – wymarł”.

  Polowania odegrały znaczną rolę w wyginięciu papugi karolińskiej; jeśli gracze strzelają do tego gatunku w grze, są ostrzegani o ich zagrożonym statusie. Jeśli będą kontynuować strzelanie, gatunek wyginie, podkreślając środowiskowe konsekwencje działań graczy.

  Nie oczekujemy, że wysokobudżetowe gry będą zawierały wiadomości dotyczące ochrony środowiska, ale edukatorzy i ekolodzy mogą uczyć się z technik stosowanych w grach

  W badaniu wykorzystano prawdziwe zdjęcia 15 gatunków występujących w grze, w tym jelenia wirginijskiego, królika, żółwia jaszczurowatego, jesiotra jeziornego, sójki modraszkowej i warzęchy różowej.

  Gracze biorący udział w badaniu mogli najpierw wpisać nazwę każdego zwierzęcia, a następnie wyświetlić opcje wielokrotnego wyboru.

  Różnica w umiejętnościach rozpoznawania gatunków między graczami, a osobami niegrającymi była generalnie największa w przypadku zwierząt przydatnych w grze takich jak ryby, które można złowić i zjeść.

  Rzadziej identyfikowane były zwierzęta, które są rzadsze w grze, takie jak orzeł przedni.

  W sumie quiz wypełniło 586 osób z 55 krajów. 444 grało w RDR2.

  „Wiemy, że wielu graczy ceni realizm, więc producenci gier mogą być zainteresowani tymi odkryciami, ale zdajemy sobie sprawę, że te gry nie zostały zaprojektowane z myślą o edukacji” – powiedział Ned Crowley z Truro i Penwith College.

  Dodał również:

  „Przebywanie na komputerze w domu jest często postrzegane jako przeciwieństwo kontaktu z naturą, ale nasze odkrycia pokazują, że gry mogą uczyć ludzi o zwierzętach, nawet nie próbując.

  Okazuje się, że w dzisiejszych czasach traktowane przez starsze pokolenia gry video mogą stanowić nie tylko narzędzie rozrywki, ale znakomita forma edukacji szkolnej.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here