wtorek, 5 grudnia, 2023

Gra Red Dead Redemption 2 uczy graczy o dzikiej przyrodzie

Udostępnij

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w People and Nature gracze popularnej gry Red Dead Redemption 2 uczą się rozpoznawać prawdziwą amerykańską dziką przyrodę .

Gra, której akcja toczy się na amerykańskim Zachodzie w 1899 roku, zawiera symulacje około 200 prawdziwych gatunków zwierząt. Nowe badanie przeprowadzone przez University of Exeter oraz Truro i Penwith College miało na celu nakłonienie graczy do zidentyfikowania zdjęć prawdziwych zwierząt.

W wyniku badań gracze rozpoznali 10 na 15 amerykańskich zwierząt w quizie wielokrotnego wyboru – o trzy więcej niż osoby, które nie grały w tę grę. Najlepiej wypadli gracze, którzy ukończyli główną fabułę gry (co oznacza, że ​​grali przez co najmniej 40-50 godzin) lub grali niedawno. Oprócz nauki rozpoznawania dzikich zwierząt, niektórzy gracze uczyli się rozpoznawania zachowania zwierząt.

Dr Sarah Crowley z Centrum Geografii i Nauk o Środowisku na Uniwersytecie w Exeter powiedziała:

„Poziom szczegółowości Red Dead Redemption 2 jest bardzo wysoki, włącznie ze światem zwierząt. Wiele zwierząt nie tylko wygląda i zachowuje się realistycznie, ale także wchodzi ze sobą w interakcje. Oposy udają martwe, niedźwiedzie blefują, a orły polują na węże.”

Współautor badań, dr Matthew Silk, dodał: „W grze występuje kilka gatunków, które występują obecnie coraz rzadziej w naturalnym środowisku, a jeden z nich – papuga karolińska – wymarł”.

Polowania odegrały znaczną rolę w wyginięciu papugi karolińskiej; jeśli gracze strzelają do tego gatunku w grze, są ostrzegani o ich zagrożonym statusie. Jeśli będą kontynuować strzelanie, gatunek wyginie, podkreślając środowiskowe konsekwencje działań graczy.

Nie oczekujemy, że wysokobudżetowe gry będą zawierały wiadomości dotyczące ochrony środowiska, ale edukatorzy i ekolodzy mogą uczyć się z technik stosowanych w grach

W badaniu wykorzystano prawdziwe zdjęcia 15 gatunków występujących w grze, w tym jelenia wirginijskiego, królika, żółwia jaszczurowatego, jesiotra jeziornego, sójki modraszkowej i warzęchy różowej.

Gracze biorący udział w badaniu mogli najpierw wpisać nazwę każdego zwierzęcia, a następnie wyświetlić opcje wielokrotnego wyboru.

Różnica w umiejętnościach rozpoznawania gatunków między graczami, a osobami niegrającymi była generalnie największa w przypadku zwierząt przydatnych w grze takich jak ryby, które można złowić i zjeść.

Rzadziej identyfikowane były zwierzęta, które są rzadsze w grze, takie jak orzeł przedni.

W sumie quiz wypełniło 586 osób z 55 krajów. 444 grało w RDR2.

„Wiemy, że wielu graczy ceni realizm, więc producenci gier mogą być zainteresowani tymi odkryciami, ale zdajemy sobie sprawę, że te gry nie zostały zaprojektowane z myślą o edukacji” – powiedział Ned Crowley z Truro i Penwith College.

Dodał również:

„Przebywanie na komputerze w domu jest często postrzegane jako przeciwieństwo kontaktu z naturą, ale nasze odkrycia pokazują, że gry mogą uczyć ludzi o zwierzętach, nawet nie próbując.

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach traktowane przez starsze pokolenia gry video mogą stanowić nie tylko narzędzie rozrywki, ale znakomita forma edukacji szkolnej.

Skomentuj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy na Instagramie

Sobótka
zachmurzenie duże
-5 ° C
-1.4 °
-7.2 °
86 %
3.2kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
-0 °

Najnowsze

Zobacz również