Więcej

  Myśl globalnie działaj lokalnie czyli sztuka dyskusji.

  Zabierając głos w sobótczańskich sprawach nie zakładałem, że moje zdanie zyska moc sprawczą. Nie zakładałem, że poprze mnie jedna ze stron barykady sporu, a druga wystąpi przeciwko.

  Oczywiście pomyślałem też, że warto w końcu stworzyć jakąś platformę dyskusji, bo przecież warto rozmawiać, ścierać się na argumenty, komentować nie gubiąc szacunku wobec siebie. W końcu w życiu jest różnie i zdarza się, że przeciwnik może mieć rację. I co wtedy?

  Będziemy zwalczać lepszy pomysł tylko dlatego, że wyszedł od przeciwnika właśnie? No bez sensu.

  Mój pierwszy tekst dotyczący sprawy wokół odwołania p. dyrektor SP1 dotyczył nie tylko istoty samego sporu.

  Oczywiście w tej konkretnej sprawie nigdy nie uważałem, że pozjadałem wszystkie rozumy. Nie znałem problemu od środka, czy od podszewki, jak chcą niektórzy. Wbrew pozorom nie trzeba siedzieć w tym temacie w środku, bo tak naprawdę sprawa jest banalnie prosta. Przedstawiłem jedynie swój punkt widzenia mając nadzieję, że w komentarzach ja oraz inni stojący z boku obserwatorzy poznamy więcej szczegółów, które pozwolą nam na uzyskanie szerszej perspektywy.

  Tak się powoli staje i dziękuję Komentatorom za ich słowa.

  Widzę jednak, że po osiągnięciu celu, jakim jest odwołanie p. dyrektor SP1 staje się coś, czego obawiałem się – to polowanie na nauczycieli ściągniętych przez poprzednią władzę.

  PO Dyrektora SP1 został p. Wojciech Zborowski. Tymczasowym. No ktoś musiał nim być. Do czasu wyboru nowego dyrektora. Tak już jest w życiu.

  Oczywiście mam swoją opinię nt. p. Zborowskiego, ale nie to jest istotą rzeczy. Ja sobie siedzę z boku, piszę, pracuję i nie jestem zaangażowany nawet nie w spór na linii władze – rada rodziców, a nawet w życie publiczne Sobótki.

  Wyrażam tylko swoje zdanie, do czego mam prawo.

  Rzecz jasna liczę się z tym, że mogę zostać określony uroczo „pedałem” (bo tak odczytuję urocze określenia „ped…a” użyte przez jednego z rodziców? na fb stronie „Odwołujemy dyrektorkę SP1 w Sobótce” wobec obecnego PO dyrektora), albo „człowiekiem bez honoru sterowanym jak kukła” (wpis również z ww strony na fb), jak ktoś raczył określić obecnego PO dyrektora SP1. No pogratulować jakości wypowiedzi.

  Istotą rzeczy jest to, że powstaje pole do polowania na ludzi, a każdy głos nawołujący do jakiegoś szacunku wobec nauczycieli, którzy przyszli do pracy za czasów p. Budziłek staje się z gruntu podejrzany.

  Obawiam się, że dochodzimy do momentu – o ile już nie doszliśmy – w którym jakakolwiek dyskusja nie będzie możliwa, a jedna grupa będzie narzucać swoje zdanie a ci, którzy odważą się zająć jakieś rzeczowe stanowisko wobec całej sprawy będą wykpiwani, obrażani i stawiani pod pręgierzem.

  Z całym szacunkiem, ale chyba nie o to chodzi.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here