Więcej

  Czy wiedziałeś, że psy wyczuwają Covid19 szybciej niż testy PCR?

  Czy zdawaliście sobie sprawę, że wasz psi pupil jest w stanie wykryć zakażenie koronawirusem szybciej niż jakikolwiek test PCR? Brytyjscy naukowcy udowodnili, że jest to możliwe!

  Niedawno informowaliśmy o najnowszym odkryciu holenderskich naukowców, którzy udowodnili, że można nauczyć pszczoły wykrywania zakażenia Covid19. Tym razem brytyjscy naukowcy udowodnili, że psy rasy golden retriever jest w stanie wywęszyć wirusa w niecałą sekundę. To niesamowita informacja zważywszy na to, że testy PCR potrafią zająć nawet kilka dni.

  W wyniku badań przeprowadzonych przez London School of Hygiene & Tropical Medicine skuteczność wykrycia zakażenia wynosci 94 %.

  Oznacza to, że psy są w stanie wykryć 94 osoby na 100 zarażonych COVID. Tymczasem tzw. szybkie testy) mają czułość około 58-77%, a testy PCR około 97%.  

  Oczywiście psy nie zastąpią testów PCR, ci czworonożni przyjaciele mogą być przydatni na lotniskach, gdzie przylatujący pasażerowie mogą być szybko przebadani i może znaleźć zastosowanie w krajach, w których technologia nie jest w stanie nadążyć wzrostem zakażeń.

  Szkolenie psów do tej ważnej misji zajmuje około ośmiu do dziesięciu tygodni, a podobne projekty są realizowane w Finlandii, Francji i Libanie.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here