Zuckerberg zwalnia kolejne 10 tysięcy ludzi

Udostępnij post:

Coraz trudniej uwierzyć, że praca w IT to zawód przyszłości, a losy zatrudnionych w high techach pracowników kończą jak trzeci Antman, w otchłani beznadziei. Dowodem na to niech będzie ostatnia decyzja Marka Zuckerberga, który zapowiedział zwolnienie kolejne 10 tysięcy pracowników oraz wycofanie się z zatrudnienia 5 tysięcy ludzi na stanowiska, które ostatecznie nie zostaną obsadzone.

Zuckerberg powiedział również, że firma anuluje „projekty o niższym priorytecie”, dodając, że „nie docenił kosztów pośrednich” związanych z tymi inicjatywami.

To kolejne masowe zwolnienie, po mającej cztery miesiące temu rzeźni 10 tysięcy pracowników urządzonej pod hasłem „roku wydajności”. W ten sposób firma pozbywa się 25 procent swoich zasobów pracowniczych.

„W niewielkiej liczbie przypadków zakończenie tych zmian może potrwać do końca roku” – napisał Zuckerberg w notatce dla personelu , którą następnie opublikowano. „Nasze harmonogramy dla międzynarodowych zespołów również będą wyglądać inaczej, a lokalni liderzy przekażą więcej szczegółów. To będzie trudne i nie ma na to rady”.

Ponadto Zuckerberga powiedział, że likwiduje wsparcie dla NFT na Instagramie i Facebooku, aby skupić się na innych projektach służących szybkiej monetyzacji.

Szef Fejsa zapowiedział również „spłaszczanie” różnych organizacji i działów tworzących korporację Meta Platforms Inc., co będzie oznaczać usunięcie niektórych warstw zarządzania.

„Dobrze wiadomo, że każda warstwa hierarchii zwiększa opóźnienie i niechęć do ryzyka w przepływie informacji i podejmowaniu decyzji. Każdy menedżer zazwyczaj dokonuje przeglądu pracy i wygładza pewne niedociągnięcia przed wysłaniem jej dalej w łańcuchu. W naszym Roku Efektywności upiększymy naszą organizację, usuwając wiele warstw zarządzania. W ramach tego poprosimy wielu menedżerów, aby stali się indywidualnymi współtwórcami. Poszczególni współpracownicy będą raportować na prawie każdym poziomie — nie tylko na najniższym — więc przepływ informacji między osobami wykonującymi pracę a kierownictwem będzie szybszy”.

Krótko mówiąc: alleluja i do przodu! Przekładając to na konkrety: albo zapierdalasz dwa razy szybciej za te same pieniądze, jak dał nam przykład Musk po przejęciu Twittera, albo wypad!

Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Dlaczego w nadchodzącym roku nadal będzie duża presja na ceny żywności

Wkrótce po inwazji Rosji na Ukrainę uważnie obserwowany indeks cen żywności Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)...