niedziela, 19 maja, 2024
21 C
Sobótka

Twój wierny sługa podczas wycieczki czyli kim jest rezydent turystyczny

Rezydent jest osobą pierwszego kontaktu, jeśli coś podczas wakacji idzie nie tak, ale również koordynuje transfery i przydziela klientów do odpowiedniego autokaru na lotnisku po wylądowaniu.

Po wylądowaniu na miejsce i po odebraniu bagażu przywita Was rezydent biura podróży – głównego organizatora. Rezydent sprawdzi na liście obecności, czy dotarliście na miejsce i skieruje Was do odpowiedniego autokaru, który zawiezie Was z lotniska do wybranego hotelu.

W zależności, ilu jest podróżujących, opiekun może wsiąść do autokaru i opowiedzieć o ważnych rzeczach oraz o miejscu, w którym będziecie wypoczywać. Zdarza się, że rezydent jest podczas kwaterowania się gości w hotelu, jednak nie musi tam być.

Po zakwaterowaniu, jeśli zobaczycie, że dostaliście np. nie ten pokój, który zarezerwowaliście, powinniście najpierw udać się do recepcji i wyjaśniać zaistniałą sytuację. Jeśli napotkacie jakieś trudności i nie będziecie mogli samodzielnie rozwiązać kłopotliwej sytuacji, wtedy możecie skontaktować się z rezydentem.

Jeśli okaże się, że będzie trzeba zgłosić reklamacje po powrocie koniecznie, należy mieć odpowiedni dokument, który właśnie ta uprawniona do tego osoba, wyda go Wam. Inaczej reklamacja po powrocie może zostać nieuznana lub wydłuży to znacznie cały proces reklamacyjny.

Opiekun klientów na miejscu również sprawuje dyżury w hotelach dlatego, jeśli coś Wam się w ciągu najbliższych dni wakacji nie spodoba lub będzie niezgodne z tym, co jest w rezerwacji, warto to zgłosić. Również podczas takiego spotkania możecie zakupić wycieczkę fakultatywną, jeśli nie zrobiliście tego wcześniej.

Najlepiej kupić taką wycieczkę znacznie wcześniej i zaplanować swój wypoczynek jeszcze przed wylotem. Wtedy nie musicie się ograniczać do wycieczki oraz oferty tylko jednego organizatora, który jest na miejscu. Czasami przedstawiciel biura podróży ma znacznie mniejszą ofertę niż ta, którą oferujemy na stronie internetowej. Poza tym, jeśli wybierzecie przed podróżą fakultet, który jest np. wycieczką wysokiego ryzyka, będziecie mogli od razu dokupić odpowiednie ubezpieczenie.

Często nieoceniona jest pomoc rezydenta podczas odprawy na lot powrotny do kraju. Osoba ta jest przy turystach i reaguje na zaistniałe sytuacje, które często potrafią się pojawić.

Rezydent na miejscu zna lokalne zwyczaje oraz biegle posługuje się językiem obcym dlatego, jeśli podróżni mają różnego rodzaju pytania, czy rozterki – taka osoba często okazuje się bardzo pomocna. Wielu turystów bardzo docenia, że jest ktoś, kto w razie trudnych i losowych sytuacji będzie służył im pomocą poza miejscem ich zamieszkania.

Dlatego tak ważne jest, aby tego typu serwis był na miejscu. Oczywiście nie każdy z tego musi korzystać. Jednak każdy klient wylatujący za pośrednictwem biura podróży ma pewność, że w razie dużego opóźnienia lotu, opiekun skoordynuje cały proces i np. zorganizuje nocleg w hotel i udzieli wszystkich potrzebnych informacji klientom.

Pamiętaj, że rezydent stacjonuje na kierunkach, do których lata czarter. Przy wyborze kierunku z dojazdem własnym, przedstawiciela biura podróży raczej nie będzie.

Długi Weekend Czerwcowy

Top Tygodnia

Psycholog radzi: nie musisz wszystkiego kontrolować. Naucz się odpuszczać.

Dobre 15 lat temu, gdy byłam mamą raczkującego berbecia,...

“Rozróby i romanse”. Egmont przywraca do życia trupa. Ależ oni rozrabiają!

„Rozróby i romanse” to zbiór siedmiu nowelek rozgrywających się...

Florencja Północy, perła baroku, stolica kultury i wolności. Drezno. [76 zdjęć]

Florencja Północy, miasto baroku, kolebka kultury. Przepiękna starówka i...

Joe Metheny. Zabójca, który robił ze swoich ofiar hamburgery

Ta historia jest zbyt fantastyczna, by była prawdziwa, a...

Prawdziwa historia legendarnego zdjęcia „Pocałunek życia”

Kiedy przeglądam social media, co pewien czas widzę historyczne...

Zobacz koniecznie

Czy kwas hialuronowy jest tak skuteczny, jak twierdzą firmy kosmetyczne?

Kwas hialuronowy stał się niezwykle modnym hasłem w branży...

Co to jest PayPo? Jak działa płatność odroczona i kto może z niej korzystać?

Właśnie pojawiła się wakacyjna oferta marzeń? Odpowiedni kierunek, okazyjna...

Czego możemy się spodziewać w światowej gospodarce

Początek roku 2023 przyniósł dobre wieści z frontu makroekonomicznego....

Elon Musk żali się, że przez stronniczość mediów nie może dojść sprawiedliwości

Do niedawna najbogatszy człowiek świata, a teraz ledwie drugi,...

Odkryj maltańską kuchnię

Kuchnia na Malcie jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie tu coś smacznego...

Afryka tuż pod granicą? Czeskie Zoo Safari Dvur Kralove!

Okna auta były otwarte. Z oddali podeszła do nas...

Rosja rekrutuje nauczycieli, robotników budowlanych do „odbudowy” okupowanej Ukrainy

Rosyjskie władze rozpoczęły rekrutację pracowników do „odbudowy” wschodnich terytoriów...

Sensacja! Talibowie wyprodukowali supersamochód. Zobacz!

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale… Talibowie wyprodukowali swój własny...
Tylko na Wakacje.pl

Powiązane

Popularne Kategorie