Więcej

  Zostań dyrektorem lotów NASA!

  Zapowiedziana przez Donalda Trumpa misja na Księżyc zaczyna nabierać realnych kształtów. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie faktycznie chcą postawić bazę na Srebrnym Globie, który będzie stanowić podstawę do podboju Marsa. W związku z tym NASA rozpoczyna ten projekt zaczynając od obsady dyrektora lotów kosmicznych. Może masz ochotę na to stanowisko?

  Nie każdy dyrektor lotów jest legendą, ale niektórzy są. Weźmy na przykład Eugene Kranza. Jego bohaterskie wysiłki uratowały misję Apollo 13 przed katastrofą (w jego rolę wcielił się Ed Harris w filmie “Apollo 13”). Był również inżynierem lotnictwa, pilotem myśliwca podczas wojny koreańskiej, a jako główny dyrektor lotów kierował misjami w ramach programów kosmicznych Gemini  i  Apollo , w tym pierwszą misją lądowania na Księżycu,  Apollo 11 . 

  Był również znany ze swoich białych kamizelek, wykonanych ręcznie przez jego żonę Martę. Jedna z tych kamizelek wisi teraz w Smithsonian Air and Space Museum .

  Dyrektorzy lotów, tacy jak Kranz są odpowiedzialni za wiodące zespoły kontrolerów lotów, ekspertów badawczych i inżynieryjnych oraz personel pomocniczy na całym świecie i podejmują decyzje w czasie rzeczywistym, które mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa astronautom NASA w kosmosie.

  Obecnie NASA poszukuje liderów do jednej z najlepszych miejsc pracy na Ziemi do lotów kosmicznych z udziałem ludzi – w tym misji na Księżyc – na stanowisko dyrektora kontroli lotów w Johnson Space Center w Houston agencji. Dziś upływa termin składania wniosków. Zgłoś się już dziś !

  Osoby wybrane na dyrektorów lotów NASA będą kierować ludzkimi lotami kosmicznymi na  Międzynarodową Stację Kosmiczną.

   

  Źródło:NASA
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here