More

  Zostań dyrektorem lotów NASA!

  Zapowiedziana przez Donalda Trumpa misja na Księżyc zaczyna nabierać realnych kształtów. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie faktycznie chcą postawić bazę na Srebrnym Globie, który będzie stanowić podstawę do podboju Marsa. W związku z tym NASA rozpoczyna ten projekt zaczynając od obsady dyrektora lotów kosmicznych. Może masz ochotę na to stanowisko?

  Nie każdy dyrektor lotów jest legendą, ale niektórzy są. Weźmy na przykład Eugene Kranza. Jego bohaterskie wysiłki uratowały misję Apollo 13 przed katastrofą (w jego rolę wcielił się Ed Harris w filmie “Apollo 13”). Był również inżynierem lotnictwa, pilotem myśliwca podczas wojny koreańskiej, a jako główny dyrektor lotów kierował misjami w ramach programów kosmicznych Gemini  i  Apollo , w tym pierwszą misją lądowania na Księżycu,  Apollo 11 . 

  Był również znany ze swoich białych kamizelek, wykonanych ręcznie przez jego żonę Martę. Jedna z tych kamizelek wisi teraz w Smithsonian Air and Space Museum .

  Dyrektorzy lotów, tacy jak Kranz są odpowiedzialni za wiodące zespoły kontrolerów lotów, ekspertów badawczych i inżynieryjnych oraz personel pomocniczy na całym świecie i podejmują decyzje w czasie rzeczywistym, które mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa astronautom NASA w kosmosie.

  Obecnie NASA poszukuje liderów do jednej z najlepszych miejsc pracy na Ziemi do lotów kosmicznych z udziałem ludzi – w tym misji na Księżyc – na stanowisko dyrektora kontroli lotów w Johnson Space Center w Houston agencji. Dziś upływa termin składania wniosków. Zgłoś się już dziś !

  Osoby wybrane na dyrektorów lotów NASA będą kierować ludzkimi lotami kosmicznymi na  Międzynarodową Stację Kosmiczną.

  Drewniak

  [źródło: NASA]

   

  Najnowsze Wpisy

  Borat wyposażony w niezbędny sprzęt antycovidowy odwiedza talk- show. To musisz zobaczyć!

  Już 23- ego października na platformie Amazon Prime Video odbędzie się premiera kontynuacji prześmiewczego przeboju "Borat". Tym razem fejkowy kazachstański nierozgarnięty, lecz przekonany o własnej...

  W Norwegii wykryto 35 odmian koronawirusa

  Gazeta Aftenposten donosi, że prowadzone na szeroką skalę testy pokazują, że w Norwegii nieustannie odkrywane są nowe warianty koronawirusa. Istnieje już nawet wyodrębniona, osobna grupa norweskiego...

  Powiązane Wpisy

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox