Więcej

  Żółty śnieg? Już trafił do Polski. Tyle, że to nie śnieg, lecz piasek z Sahary.

  Foto: Pixabay

  Tegoroczna zima zaskakuje nas swoją różnorodnością. Albo deszcz. Albo śnieg. Albo śnieg z deszczem na przemian. Albo mróz przeplatany odwilżą. Jak wcześniej podaliśmy za IMGW w ciągu najbliższych dni czeka nas temperatura sięgająca minus 30 stopni Celsjusza, półmetrowe opady śniegu oraz porywisty wiatr. Teraz czeka nas nowa niespodzianka.

  Niestety nie jest to informacja pozytywna, o czym już przekonali się górale z Tatr. Można tam bowiem zaobserwować opad… żółtego śniegu!

  Spowodowane jest to nawianym znad Sahary pyłem, co jest rzadkim zjawiskiem.

  Szalejące nad północną Saharą wiatry unoszą pył znad pustyni, by następnie kierować go w stronę Europy. Po pokonaniu tysięcy kilometrów dotrze do południowej Polski barwiąc śnieg na ciemnożółty, nawet wpadający w trumpowy oranż kolor.

  Efektem opadania pyłu będzie nie tylko barwienie śniegu, ale również intensywność barw w czasie wschodu i zachodu słońca. Promienie słoneczne załamują się na drobinkach obecnego w powietrzu piaskowego pyłu tworząc wspaniałe przyrodnicze widowisko.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here