fbpx
Więcej

    Złote Globy rozdane. Od pośmiertnego uhonorowania Chadwicka Bosemana po nagrodę dla Borata.

    Siedemdziesiąta ósma gala Złotych Globów przeszła do historii. Poznajcie listę zwycięzców:

     

    Najlepszy film – dramat 

     

    Najlepszy film – musical lub komedia 

    Najlepszy reżyser – film

    Najlepsza aktorka w filmie kinowym – dramat

    Najlepszy aktor w filmie kinowym – dramat

    Najlepsza aktorka w filmie – musicalu lub komedii 

    Najlepszy aktor w filmie – musicalu lub komedii 

    Najlepsza aktorka drugoplanowa w dowolnym filmie 

    Najlepszy aktor drugoplanowy w dowolnym filmie

    Sacha Baron Cohen („The Trial of the Chicago 7”)

    Daniel Kaluuya („Judas i czarny Mesjasz”)

    Jared Leto („Małe rzeczy”)

    Bill Murray („On the Rocks”)

    Leslie Odom, Jr. („Jedna noc w Miami”)

    Najlepszy scenariusz – film 

    Emerald Fennell – „Obiecująca młoda kobieta” (główne funkcje)

    Jack Fincher – „Mank” (Netflix)

    Aaron Sorkin – „The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

    Florian Zeller, Christopher Hampton – „Ojciec” (Sony Pictures Classics)

    Chloe Zhao – „Nomadland” (Searchlight Pictures)

    Najlepszy film – animowany 

    „Krudowie: Nowa era” (Universal Pictures)

    „Naprzód” (Walt Disney Pictures)

    „Over the Moon” (Netflix)

    „Dusza” (Walt Disney Pictures)

    „Wolfwalkers” (Cartoon Saloon)

    Najlepszy film – język obcy 

    „Another Round” (Samuel Goldwyn Films)

    „La Llorona” (dreszcz)

    „The Life Ahead” (Netflix)

    „Minari” (A24)

    „Two of Us” (Magnolia Pictures)

    Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa – Motion Picture 

    „The Midnight Sky” (Netflix) – Alexandre Desplat

    „Tenet” (Warner Bros.) – Ludwig Göransson

    „Wiadomości ze świata” (Universal Pictures) – James Newton Howard

    „Mank” (Netflix) – Trent Reznor, Atticus Ross

    „Dusza” (Pixar) – Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

    Najlepsza oryginalna piosenka – Motion Picture

    „Fight for You” z filmu „Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.) – HER, Dernst Emile II, Tiara Thomas

    „Hear My Voice” z filmu „The Trial of the Chicago 7” (Netflix) – Daniel Pemberton, Celeste

    „Io Si (Seen)” z „The Life Ahead” (Netflix) – Diane Warren, Laura Pausini, Niccolo Agliardi

    „Speak Now” z „One Night in Miami” (Amazon Studios) – Leslie Odom Jr, Sam Ashworth

    „Tigress & Tweed” z filmu „The United States vs. Billie Holliday” (Hulu) – Andra Day, Raphael Saadiq

    Najlepszy serial telewizyjny – dramat 

    „The Crown” (Netflix)

    „Lovecraft Country” (HBO Max)

    „Mandalorianin” (Disney Plus)

    „Ozark” (Netflix)

    „Ratched” (Netflix)

    Najlepszy serial telewizyjny – musical lub komedia

    „Emily in Paris” (Netflix)

    „The Flight Attendant” (HBO Max)

    „Wielki” (Hulu)

    „Schitt’s Creek” (CBC)

    „Ted Lasso” (Apple TV Plus)

    Najlepszy serial telewizyjny lub film telewizyjny 

    „Normalni ludzie” (Hulu / BBC)

    „The Queen’s Gambit” (Netflix)

    „Mały topór” (Amazon Studios / BBC)

    „The Undoing” (HBO)

    „Nieortodoks” (Netflix)

    Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – dramat 

    Olivia Colman („Korona”)

    Jodie Comer („Killing Eve”)

    Emma Corrin („Korona”)

    Laura Linney („Ozark”)

    Sarah Paulson („Ratched”)

    Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – dramat

    Jason Bateman („Ozark”)

    Josh O’Connor („Korona”)

    Bob Odenkirk („Zadzwoń do Saula”)

    Al Pacino („Hunters”)

    Matthew Rhys („Perry Mason”)

    Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii 

    Lily Collins („Emily w Paryżu”)

    Kaley Cuoco („Stewardesa”)

    Elle Fanning („Wielki”)

    Jane Levy („Niezwykła playlista Zoey”)

    Catherine O’Hara („Schitt’s Creek”)

    Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii 

    Don Cheadle („Czarny poniedziałek”)

    Nicholas Hoult („Wielki”)

    Eugene Levy („Schitt’s Creek”)

    Jason Sudeikis („Ted Lasso”)

    Ramy Youssef („Ramy”)

    Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym 

    Cate Blanchett („Pani America”)

    Daisy Edgar-Jones („Normalni ludzie”)

    Shira Haas („Nieortodoks”)

    Nicole Kidman („Cofnięcie”)

    Anya Taylor-Joy („The Queen’s Gambit”)

    Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym 

    Bryan Cranston („Wysoki Sądzie”)

    Jeff Daniels („The Comey Rule”)

    Hugh Grant („Cofnięcie”)

    Ethan Hawke („The Good Lord Bird”)

    Mark Ruffalo („Wiem, że to prawda”)

    Najlepsza rola drugoplanowa w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym 

    Gillian Anderson („Korona”)

    Helena Bonham Carter („Korona”)

    Julia Garner („Ozark”)

    Annie Murphy („Schitt’s Creek”)

    Cynthia Nixon (»Ratched«)

    Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym 

    John Boyega („Mały topór”)

    Brendan Gleeson („The Comey Rule”)

    Dan Levy („Schitt’s Creek”)

    Jim Parsons („Hollywood”)

    Donald Sutherland („Cofnięcie”)

    Joanna Warska
    Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.
    Udostępnij
    Tagi

    Najnowsze

    Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

    Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

    Polecamy

    Zobacz również

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here