Więcej

  Zapowiada się powrót filmowego boksera wszechczasów! Sylvester Stallone planuje serial o młodym Rockym.

  Sylvester Stallone potwierdził, że pracuje nad serialowym prequelem jednej z jego najbardziej znanych postaci w historii kina: Rocky’ego Balboa. Aktor pochwalił się odręcznymi notatkami, w których rozmyśla nad kształtemu filmu. I choć filmowy Rocky odszedł na zasłużoną emeryturę, Stallone postanawia przypomnieć swoje alter ego młodszej publiczności.

  Premiera filmu “Rocky” miała miejsce w 1976 roku i z miejsca stała się sensacją. Pomysłodawcą postaci Rockiego, jego odtwórcą i autorem scenariusza był ambitny aktor Sylvester Stallone, który napisał skrypt w trzy doby.

  W tej klasycznej, lecz realistycznej historii “od zera do bohatera” mamy do czynienia z bokserem amatorem, który zarabia na życie ściąganiem długów. Biednie żyjąc i otaczając się szemranymi postaciami życia codziennego jest przy tym niezwykle poczciwym, trochę naiwnym i zwyczajnie dobrym człowiekiem.

  Przełomowym momentem w życiu Rockyego staje się nie tylko poznanie zamkniętej w sobie Adrian, ale możliwość stoczenia walki z bokserskim mistrzem świata – Apollo Creedem.

  Rocky nawet nie marzy o wygranej. Po prostu chce przetrwać. Zachować się w ludzkiej pamięci. Ostatecznie przegrywa walkę, ale przechodzi do historii.

  Film zdobył w 1977 trzy Oscary w kategoriach: „Najlepszy film”, „Najlepszy reżyser” – John G. Avildsen i „Najlepszy montaż” – Richard Halsey i Scott Conrad oraz siedem nominacji: „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” – Sylvester Stallone, „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” – Talia Shire, „Najlepszy aktor drugoplanowy” – Burgess Meredith, „Najlepszy aktor drugoplanowy” – Burt Young, „Najlepszy scenariusz oryginalny” – Sylvester Stallone, „Najlepsza piosenka” – Gonna Fly Now wyk. Deetta West i Nelson Pigford i „Najlepszy dźwięk” – Bud Alper, Harry W. Tetrick, Lyle J. Burbridge i William L. McCaughey. Zdobył również Złoty Glob dla Najlepszego filmu dramatycznego (1976).

  Do dziś powstało sześć historii życia Rockyego znanej jako saga “Rocky”. W 2015 roku ukazał się film “Creed”, gdzie Rocky schodzi na drugi plan i staje się mentorem dla tytułowego bohatera, syna Apollo Creeda. Za tę rolę Stallone otrzymał nominację do Oscara za rolę drugoplanową oraz zdobył Złotego Globa w tej samej kategorii.

  Trzy lata później ukazała się kontynuacja, w której Rocky spotyka po latach jednego ze swoich przeciwników, Rosjanina Iwana Drago.

  I choć Stallone wielokrotnie zapewnia, że dorosły Rocky już nie wróci na ekran widzowie nie chcieli wierzyć, że ich filmowy przyjaciel na zawsze zniknął ze świata popkultury. I mieli rację. Kolejne trzy lata później aktor, scenarzysta i reżyser ogłasza powrót!

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

   

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here