wtorek, 2 marca, 2021
7 C
Sobótka

Całkowicie zamknięta gmina Nordre Follo. Pojawiła się brytyska mutacja covid19

Według głównego lekarza gminy Kerstin Anine Johnsen Myhrvold, potwierdzono dwa przypadki brytyjskiej mutacji wirusa w ośrodku Langhus w Nordre Follo. Pierwsze doniesienia o potwierdzonym przypadku pojawiły się w mediach w czwartek.

Zaraz po konferencji prasowej w Nordre Follo, FHI podał informację, że po wykryciu ogniska zakażeń w ośrodku Langhus zmarły dwie osoby.

Według Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego zmarli byli w wielu powyżej 90 lat. Jak dotąd, nowe ognisko epidemii obejmuje 22 pracowników i dwunastu mieszkańców domu.

Generalny Dyrektor Zdrowia twierdzi, że jeśli wybuch epidemii w Nordre Follo nie zostanie powstrzymany, konsekwencje tego mogą być dramatyczne:

  • Ogniska zakażeń brytyjskiej mutacji koronawirusa zostały wykryte w gminie Nordre Follo. Zakażenie potwierdzono w domu opieki i w przedszkolu. Generalna Dyrekcja Zdrowia zaleciła w gminie Nordre Follo zamknięcie wszystkich przedszkoli i szkół, miejsc serwowania alkoholu, salonów bingo, basenów i centrów fitness.

Minister zdrowia Bent Høie (H) powiedział w rozmowie z agencją NTB, że może być istotne zaostrzenie środków w miejscach, gdzie spotyka się wiele osób.

  • Pomimo rygorystycznych przepisów dotyczących zamykania szkół i przedszkoli, wciąż mamy otwarte wszystkie sklepy, centra handlowe i wiele innych miejsc. Być może zatem będziemy musieli zamknąć więcej miejsc, w których spotykają się ludzie, mówi Høie.

 

Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
7 ° C
7.8 °
6.1 °
76 %
1.5kmh
0 %
wt
8 °
śr
14 °
czw
12 °
pt
3 °
sob
3 °

Musisz przeczytać