More

  [norwegia] Współrządząca partia Høyre chce zaostrzenia polityki imigracyjnej

  Komitet programowy współrządzącej partii Høyre przedstawił wstępny projekt programu partii do 2025 roku. Projekt ten przewiduje między innymi zaostrzenie polityki imigracyjnej.

  Komitet programowy proponuje przyznawanie uchodźcom przybywającym do Norwegii tylko prawa pobytu tymczasowego. W propozycji programu pojawia się również zapis, że «spodziewany jest powrót uchodźców na obszary, z których uciekli, gdy tylko stanie się to bezpieczne».

  Høyre chce również zaostrzyć przepisy dotyczące prawa ubiegania się o pozwolenie na pobyt stały przez obywateli spoza UE/EOG i krajów nordyckich. Partia chce wydłużenia obowiązkowego okresu przebywania w Norwegii, uprawniającego do starania się o pobyt stały. Teraz wymóg pobytu w NO wynosi trzy lata, a politycy chcą wydłużenia do sześciu.

  Chcą również wprowadzić obowiązek co najmniej czterech lat samowystarczalności oraz wymagania dotyczące posiadania pracy – jako warunków uzyskania zezwolenia na pobyt stały.

  Partia chce również zaostrzenia polityki łączenia rodzin, stawiając nowe wymagania wobec tych, którzy chcą sprowadzić rodzinę do Norwegii. Aby móc sprowadzić rodzinę do Norwegii, trzeba będzie zapewnić jej utrzymanie.

  W przedstawionej propozycji programowej czytamy również, że Høyre zamierza:

  • Dążyć do ścisłej, przewidywalnej i zrównoważonej polityki imigracyjnej.
  • Pracować nad ogólnoeuropejskimi rozwiązaniami polityki uchodźczej i migracyjnej.
  • Nie przyznawać obywatelstwa, jeżeli wnioskujący aktywnie sprzeciwia się lub odmawia współpracy przy ustalaniu własnej tożsamości.
  • Nie osiedlać imigrantów na obszarach, w których ich odsetek przekracza 30 procent.
  • Osobom ubiegającym się o azyl i uchodźcom pozostającym w związkach z osobami tej samej płci zapewnić prawo do łączenia rodziny z małżonkiem/partnerem.
  • Zapewnić edukację w zakresie norweskich wartości i norm społecznych, zwłaszcza dotyczących równouprawnienia kobiet, mniejszości seksualnych i religijnych oraz przestrzegania zasad wolności słowa.

  Najnowsze Wpisy

  Bóbr, czyli najlepszy Bob Budowniczy w świecie zwierząt

  Nie ma chyba w świecie zwierząt genialniejszego budowniczego niż bóbr. Jest nie tylko świetnym konstruktorem, inżynierem budowlanym, ale też architektem krajobrazu. Jego tamy i...

  Narodziny kolejnego manata we wrocławskim ZOO!

  Po niespełna trzech miesiącach od narodzin manata Ambrożego wrocławskie zoo świętuje narodziny kolejnego osobnika. Tym samym w trzy lata zoo dochowało się aż czterech...

  Zalew Sulistrowicki. Kameralne miejsce spotkań tuż nad Ślężą

  Zalew Sulistrowicki nie jest co prawda takim olbrzymem jak Zalew Mietkowski i liczy tylko 6 hektarów powierzchni. Tyle co nic. Jest za to starszy...

  Zostań dyrektorem lotów NASA!

  Zapowiedziana przez Donalda Trumpa misja na Księżyc zaczyna nabierać realnych kształtów. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie faktycznie chcą postawić bazę na Srebrnym Globie,...

  Jesień na Sycylii potrafi być przepiękna!

  To jedno z tych miejsc, z których trudno nie wrócić oczarowanym. Turkusowe zatoki z przejrzystą wodą zachęcają do kąpieli, restauracje oferują wspaniałą włoską kuchnię...

  Powiązane Wpisy

  Skomentuj używając swojego konta na Disqus, Facebooku, G+ lub korzystając z tradycyjnego systemu komentarzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox