Więcej

  Wjazd do Norwegii w czasie covid i kwarantanna.

  Poruszamy temat dość na czasie ale tylko dlatego żeby opisać Wam sytuację związana z wjazdem do Norwegii w czasie COVID. Podkreślamy, że to co poniżej wynika z naszych obserwacji, a nie z prawa, które obowiązuje.
  ❓ Czy w Norwegii przy wjeździe obowiązuje kwarantanna? 𝐈 𝐓𝐀𝐊 𝐢 𝐍𝐈𝐄.
  W Norwegii mamy 10 dni kwarantanny, którą należy odbyć po przyjeździe z czerwonych stref w Europie, a Polska jest taka strefą. Podczas kwarantanny nie ma nadzoru policyjnego, można wyjść na spacer lub do sklepu ale należy unikać ludzi. Niektóre firmy jednak pozwalają uniknąć kwarantanny poprzez zrobienie 2 testów na COVID. Jeżeli testy wyjdą negatywnie, wtedy bez problemu można iść do pracy.
  ➡️ Podsumowując, o odbyciu kwarantanny decyduje firma, jeżeli pracownicy pracują w odległościach od innych, jeżeli nie ma dużego ryzyka, to wtedy testy są możliwe. Jeżeli jednak pracownicy mają styczność ze “starą ekipą” i jest duże ryzyko zamknięcia budowy/zakładu z powodu wykrytego COVIDu to wtedy firma ma prawo wymagać kwarantanny.
  [d]
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here