Więcej

  Lelum Polelum! Wesprzyj wydanie legendarnych puzzli twórcy Kajka i Kokosza!

  Czasy mamy takie, że marzenia się spełniają. Pamiętam, jak dziecięciem będąc chciałem mieć gwiezdnowojenne zabawki, własnego Mirmiła w pokoju oraz Zbójcerzy na ścianie. Oczywiście nie w formie myśliwskich trofeów, lecz plakatów. No i Kajka i Kokosza na Milusiu, koniecznie pod sufitem! I te puzzle. Co prawda nie kajkokoszowe, ale Christowe! Pełne historii, humoru, bogactwa kolorów i postaci. Na jakiś czas puzzle te zniknęły, ale teraz jest szansa, że dzięki nam, fanom wrócą. Podajemy szczegóły.

  Tak Janusz Christa wspominał z humorem o Shantach:

  “Kiedyś jedne nawet w “Tele-Expressie” pokazali. To były “Shanty”. Napisał do telewizji jakiś facet oburzony: “takie świństwa i to ma być dla dzieci?” A tam była tylko jedna taka scena: stoi fregata pod żaglami w porcie i między dwoma masztami rozpięty jest hamak, a w nim… można się tylko domyślać co ta para robi. Widać tylko tyłek i nogi uniesione. Synek tego faceta pytał co to jest, a ten nie wiedział jak ma dziecku wytłumaczyć. Jak to co robią? Marynarzy.”

  Dziś układanka jest praktycznie nie do zdobycia, a jeśli już, to za astronomiczną cenę. Tak to jest z rarytasami, by nie powiedzieć – antykami.

  Na szczęście dzięki Bogdanowi Ruksztełło- Kowalewskiemu z Edu Art Media oraz Fundacji Ale Kreska puzzle wracają!

   

  Najlepszym sposobem na ziszczenie się marzeń fanów twórczości Mistrza Christy jest zaangażowanie w to samych fanów.

  W ten sposób powstała akcja, dzięki której każdy z nas może przyczynić się do powrotu puzzli “Shanty”! Za pomocą portalu “Wspieram To” ruszyła kampania mająca na celu wznowienie puzzli.

  Jak mówią organizatorzy:

  Wiele egzemplarzy jest w złym stanie. Teraz mamy szansę to wspólnie zmienić,  i co ważne  w nowej formule 1000 elementów do jeszcze lepszej, dłuższej zabawy

  Mamy zgodę i oficjalną licencję od Fundacji Kreska im. Janusza Christy, odzyskany i przygotowany do druku plik graficzny oraz zarezerwowany termin druku puzzli.

  Jesteśmy gotowi do produkcji! Rok 2022 to 50-lecie Kajka i Kokosza, zależy nam by puzzle Shanty stały się jednym nietuzinkowych i udanych projektów ku czci Mistrza.

  Dzięki Waszemu wsparciu wierzymy, że  reaktywujemy Shanty i ponownie zagoszczą w Waszych domach ciesząc, bawiąc i łącząc pokolenia fanów.

  Jeśli chcecie wesprzeć akcję, poniżej zamieszczamy odnośnik do zbiórki (klik w obrazek):

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here