More

  Wakacje po pandemii. Cypr.

  Polska pojawiła się na liście państw kategorii A, publikowanej przez władze Cypru Południowego. W praktyce oznacza to, że kolejny wakacyjny kierunek jest jeszcze bardziej dostępny dla turystów z Polski.

  Do tej pory podróżni przylatujący na Cypr z Polski co prawda nie przechodzili kwarantanny, ale musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To był warunek konieczny do wpuszczenia nas na pokład samolotu i przekroczenia granicy Cypru Południowego.

  Od poniedziałku 6 lipca nie mamy już tego obowiązku. Wybierając się na wakacje na Cyprze nie musimy już planować wcześniejszych badań. To ważna zmiana szczególnie w przypadku wakacji last minute, kiedy kupujemy ofertę z wylotem np. na drugi dzień. Do tej pory trzeba było wykonać badania na 72 godziny przed planowanym przekroczeniem granicy.

  Po przekroczeniu granicy cypryjskiej nie obowiązuje nas kwarantanna. Podobnie po powrocie do Polski.

  Władze sanitarne Republiki Cypryjskiej zastrzegają sobie prawo do wyrywkowej kontroli pasażerów na lotniskach w Larnace i Pafos – czyli zrobienia bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. Jeśli zostaniemy wytypowani, zostaniemy poproszeni o pozostanie na terenie lotniska ok. 1,5 godziny.

  Wystarczy formularz Cyprus Flight Pass

  Zniesienie obostrzenia nie oznacza, że władze cypryjskie przestały dbać o bezpieczeństwo. Przeciwnie. Zanim przekroczymy granicę z Cyprem, 24 godziny wcześniej będziemy musieli wypełnić formularz Cyprus Flight Pass. To prosta deklaracja naszego stanu zdrowia czy miejsca planowanego pobytu na Cyprze. Wypełniamy go przez internet na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy. Formularze są również dostępne w punktach odprawy na lotniskach.

  Cypr Północny nadal z testem

  Zwiększenie swobody podróżowania dotyczy wyjazdów na Cypr Południowy, inaczej wygląda sytuacja w przypadku Cypru Północnego. Tutaj zrobienie testów przed podróżą nadal jest wymagane.

  Wakacje 2020 na Cyprze

  Hotele i restauracje już są otwarte, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Jedną z kluczowych kwestii jest zachowanie odstępów 2 metry od innych osób, a jeśli nie jest to możliwe – noszenie maseczki ochronnej.

  Przed podróżą i po przylocie na wyspę możemy mieć zmierzoną temperaturę na lotnisku, a w samolocie pasażerowie noszą maseczki.

   

  Najnowsze Wpisy

  Bóbr, czyli najlepszy Bob Budowniczy w świecie zwierząt

  Nie ma chyba w świecie zwierząt genialniejszego budowniczego niż bóbr. Jest nie tylko świetnym konstruktorem, inżynierem budowlanym, ale też architektem krajobrazu. Jego tamy i...

  Narodziny kolejnego manata we wrocławskim ZOO!

  Po niespełna trzech miesiącach od narodzin manata Ambrożego wrocławskie zoo świętuje narodziny kolejnego osobnika. Tym samym w trzy lata zoo dochowało się aż czterech...

  Zalew Sulistrowicki. Kameralne miejsce spotkań tuż nad Ślężą

  Zalew Sulistrowicki nie jest co prawda takim olbrzymem jak Zalew Mietkowski i liczy tylko 6 hektarów powierzchni. Tyle co nic. Jest za to starszy...

  Zostań dyrektorem lotów NASA!

  Zapowiedziana przez Donalda Trumpa misja na Księżyc zaczyna nabierać realnych kształtów. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie faktycznie chcą postawić bazę na Srebrnym Globie,...

  Jesień na Sycylii potrafi być przepiękna!

  To jedno z tych miejsc, z których trudno nie wrócić oczarowanym. Turkusowe zatoki z przejrzystą wodą zachęcają do kąpieli, restauracje oferują wspaniałą włoską kuchnię...

  Powiązane Wpisy

  Skomentuj używając swojego konta na Disqus, Facebooku, G+ lub korzystając z tradycyjnego systemu komentarzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox