środa, 3 marca, 2021
8.2 C
Sobótka

Wakacje po pandemii. Cypr.

Polska pojawiła się na liście państw kategorii A, publikowanej przez władze Cypru Południowego. W praktyce oznacza to, że kolejny wakacyjny kierunek jest jeszcze bardziej dostępny dla turystów z Polski.

Do tej pory podróżni przylatujący na Cypr z Polski co prawda nie przechodzili kwarantanny, ale musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To był warunek konieczny do wpuszczenia nas na pokład samolotu i przekroczenia granicy Cypru Południowego.

Od poniedziałku 6 lipca nie mamy już tego obowiązku. Wybierając się na wakacje na Cyprze nie musimy już planować wcześniejszych badań. To ważna zmiana szczególnie w przypadku wakacji last minute, kiedy kupujemy ofertę z wylotem np. na drugi dzień. Do tej pory trzeba było wykonać badania na 72 godziny przed planowanym przekroczeniem granicy.

Po przekroczeniu granicy cypryjskiej nie obowiązuje nas kwarantanna. Podobnie po powrocie do Polski.

Władze sanitarne Republiki Cypryjskiej zastrzegają sobie prawo do wyrywkowej kontroli pasażerów na lotniskach w Larnace i Pafos – czyli zrobienia bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. Jeśli zostaniemy wytypowani, zostaniemy poproszeni o pozostanie na terenie lotniska ok. 1,5 godziny.

Wystarczy formularz Cyprus Flight Pass

Zniesienie obostrzenia nie oznacza, że władze cypryjskie przestały dbać o bezpieczeństwo. Przeciwnie. Zanim przekroczymy granicę z Cyprem, 24 godziny wcześniej będziemy musieli wypełnić formularz Cyprus Flight Pass. To prosta deklaracja naszego stanu zdrowia czy miejsca planowanego pobytu na Cyprze. Wypełniamy go przez internet na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy. Formularze są również dostępne w punktach odprawy na lotniskach.

Cypr Północny nadal z testem

Zwiększenie swobody podróżowania dotyczy wyjazdów na Cypr Południowy, inaczej wygląda sytuacja w przypadku Cypru Północnego. Tutaj zrobienie testów przed podróżą nadal jest wymagane.

Wakacje 2020 na Cyprze

Hotele i restauracje już są otwarte, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Jedną z kluczowych kwestii jest zachowanie odstępów 2 metry od innych osób, a jeśli nie jest to możliwe – noszenie maseczki ochronnej.

Przed podróżą i po przylocie na wyspę możemy mieć zmierzoną temperaturę na lotnisku, a w samolocie pasażerowie noszą maseczki.

 

Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
8.2 ° C
9.4 °
7.2 °
61 %
3.1kmh
0 %
śr
8 °
czw
13 °
pt
3 °
sob
3 °
nie
6 °

Musisz przeczytać