Więcej

  W Norwegii wykryto 35 odmian koronawirusa

  Gazeta Aftenposten donosi, że prowadzone na szeroką skalę testy pokazują, że w Norwegii nieustannie odkrywane są nowe warianty koronawirusa. Istnieje już nawet wyodrębniona, osobna grupa norweskiego koronawirusa, którą nazwano «B 1.4.24 Norwegian».

  Na dzień dzisiejszy naukowcy nie mają podstaw do stwierdzenia, że wirusy te rozprzestrzeniają się w inny sposób niż inne lub dają nietypowy przebieg choroby. Badania jednak wciąż trwają.

  Do tej pory w pandemii w Norwegii odkryto 35 różnych odmian koronawirusa. Aż 26 z nich wykryto w sierpniu i wrześniu.

  Główny lekarz gminy Tove Røsstad poinformował w zeszłym tygodniu, że lekarze w Trondheim zauważyli, że badany przez nich wirus zachowuje się inaczej i wydaje się, że łatwiej się rozprzestrzenia dając jednocześnie szybsze objawy.

  Informacje te weryfikowane są przez Instytut Zdrowia Publicznego.

  Olav Hungnes, naukowiec z Instytutu Zdrowia Publicznego mówi w rozmowie z Aftenposten, że analizy różnych wariantów ułatwiają dostrzeżenie schematu rozwijania się pandemii.

  Źródło:Nettavisen
  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here