Więcej

  Uwaga, z przyszłości nadjechała nowa Dacia Duster! Jeden z konstruktorów pokazał wizualizacje.

  Jesteśmy dziwnym krajem. Nie udało nam się  utrzymać produkcji Poloneza, Warszawy czy Syreny, a przecież nie były to tak fatalne konstrukcje. No dobrze, nie były to cuda techniki, ale przecież sprzedając zakłady produkujące auta można było uwarunkować transakcję od kontynuacji produkcji rodzimych marek.

  Przecież to, co wyprawia VW ze Skodą to jakiś kosmos. Rozwój tej marki jest niebywały!

  Co do Dacii przejętej przez Renault sprawa miała się troszeczkę inaczej, bo wyglądało na to, że Francuski producent nie bardzo wie, co zrobić z rumuńskim nabytkiem. Jednak podejście do np. modelu Duster sprawia, że ta marka najlepsze ma dopiero przed sobą.

  Co prawda nowa generacja Dustera wejdzie do użytku dopiero w 2025 roku, ale już dziś możemy wyobrazić sobie co nas czeka.

  Odpowiedzialny za wizję Dacii Sentry rumuński projektant Ticarat Alexandru-Calin pokazał wizualizację Dustera, która po prostu urywa łeb! Jest to kompletnie nowe podejście do tematu, wręcz ucieczkę do przodu. Warto zwrócić uwagę na pochodzące ze świat natury inspiracje. W tym przypadku Calin kierował się odmianą jednego z pająków.

  Póki co nie ma bardziej konkretnych informacji dotyczących konstrukcji auta, jednak nie chce się wierzyć, że tak futurystyczny projekt nie będzie wykorzystywał napędu elektrycznego.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!