Więcej

  Trondheim. Portret miasta, część druga.

  Zdjęcia: Autor

  Wbrew pozorom Trondheim to całkiem ciekawe miasto. Było ono pierwszym na moim szlaku norweskiego życia. Jest trzecim co do wielkości miastem w kraju i leży nad jednym z największych norweskich fjordów, Trondheimsfjordem.

  Fjord ten, trzeci co do wielkości rozciąga się na przestrzeni 130 kilometrów. Jak będziecie mieli szczęście zobaczycie na jego wodach orki, a nawet wieloryba. Wtedy ruch na wodzie zamiera. Fjord kryje w sobie również niedużą rafę koralową, wokół której pływają rekiny chimery.

  Trondheim jest też rajem dla grzybiarzy, którzy nawet nie muszą wchodzić głęboko w las, by znaleźć swoje ulubione grzyby. Rosną one już na lotnisku, między tymi brzozami przy parkingu dla flybussów. Rosną one również w przydomowych ogródkach.

  Samo miasto… Nie będę się rozpisywał, bo wpiszcie w naszą wyszukiwarkę hasło “Trondheim”, a znajdziecie trochę informacji na temat tego miasto. W każdym razie każdy znajdzie coś dla siebie.

  Dziś zapraszam was na drugą część spaceru po Trondheim. Pierwsza znajduje się TUTAJ. Zapraszam:

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Naukowcy są w stanie określić przyczyny powstawania skrzepów krwi po podaniu szczepionki AstraZeneca.

  Choć szczepionki przeciwcovidowe od AstraZeneka są obecnie masowo stosowane, to jeszcze niedawno ich przyjmowanie spotykało się z obawą części pacjentów. Wszystkiemu winne były zakrzepy,...

  Uwaga na pogodę! Będzie mroźno. Bardzo mroźno. Nawet do minus 40 stopni!

  W nadchodzący weekend, w całym kraju możemy spodziewać się ujemnych temperatur. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze zimniej, informują synoptycy. W ten weekend w prawie całym...

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here