Więcej

  Travelbook “Bieszczady” to jeden z najlepszych poradników dla każdego turysty. Podręczny, ładny, z mnóstwem informacji.

  Zdjęcia: Przemysław Saracen

  Niby te Bieszczady nie są jakieś przesadnie wysokie, ani rozległe. Tylko, że kiedy jesteś już tam rzucasz się nieprzytomnie w ich ramiona. Oddajesz się ich magii, urokowi, kolorom i dzikości. I zaczyna docierać do ciebie, że trzeba to jakoś spenetrować. Tylko jak? I wtedy z pomocą przychodzi poradnik “Bieszczady” z cyklu Travelbook.

  Będąc w Bieszczadach skorzystaliśmy z tak zwanych pewniaków: z Połoniny Caryńskiej, Pokazowej Zagrody Żubrów, kajakowaniem po Solinie, skansenu w Sanoku, Tarnicy, czy Bieszczadzkiego worka. Do tego parę cerkwi spotkanych gdzieś przy drodze oraz proziaki.

  Były to miejsca niezwykłe i pełne takiego sienkiewiczowskiego rozmachu. Miejsca pełnego bujnej natury, choć kilkadziesiąt lat temu Bieszczady tętniły życiem, a przemysł i trakty transportowe funkcjonowały pełną gębą.

  Niestety coraz większa ilość turystów powoli zadeptujących Bieszczady sprawiła, że człowiek ma ochotę uciec od tego zgiełku.

  Znaleźć swoje szlaki, odszukać atrakcje, z których można złożyć własną wyprawę. A może uda się znaleźć gotowy szlak? Ale wiecie, taki z dala od wszystkiego.

  “Bieszczady” (wydanie 4) wydane w ramach projektu Travelbook paradoksalnie są świetną pomocą w odnalezieniu własnych miejsc i traktów. Macie tu bowiem niezwykle poręczną, estetycznie wydaną i atrakcyjnie podaną masę wiedzy dotyczących Bieszczadów.

  Książeczka zmieści się w każdej torbie, plecaku, czy większej kieszeni przez co jest bardzo pomocna w czasie podróży.

  Poznamy tło historyczne miejsc, które odwiedzimy. Otrzymamy mapy wraz z propozycjami wycieczek. I tych pieszych, i tych rowerowych, i tych samochodowych i tych konnych.

  Poznamy atrakcje właściwe dla danego regionu, a autorzy opiszą nam szlaki, które zamierzamy przebyć. Sam opis szlaku jest bardzo plastyczny i pomocny. Opisuje bowiem miejsca, których możemy spodziewać podczas wędrówki. Przygotowuje nas na trudy związane z pokonaniem trasy, gdzie powinniśmy przyspieszyć, a gdzie możemy delektować się wolnością.

  Mnóstwo informacji praktycznych dotyczących bazy noclegowej, dojazdu i lokalnej komunikacji, a nawet jak praktycznie przygotować się do podboju Bieszczad robią robotę.

  Jeśli macie ochotę wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, nie ma problemu – znajdziecie tu wykaz najciekawszych imprez, w których warto uczestniczyć.

  Jeśli stosunkowo często ruszacie w trasę doskonale wiecie, że takie wyprawy trzeba zaplanować, samo śledzenie Google Maps nie zawsze pomaga. Owszem, przydają się w wyliczeniu czasu dojazdu, miejsca noclegowego oraz najważniejszych atrakcji, ale sami wieie, że to nie wszystko, bo diabeł, a w tym przypadku bies tkwi w szczegółach.

  Dlatego tak ważne są informacje dotyczące regionu. Jego historia. Jego atrakcje, baza gastronomiczna oraz noclegowa, perełki architektury, mapy i fotografie. Dobrze wiedzieć, czego można się spodziewać, czego unikać, a co koniecznie zobaczyć.

  I dlatego czwarte wydanie “Bieszczad” jest tak dobre. Bo przystępnie organizuje nam czas. Nie zawraca głowy i nie zajmuje miejsca. Podaje ci setki dobrze pogrupowanych informacji i tylko od ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

  Lubisz zjeść – nie ma problemu, tutaj znajdziesz informacje o regionalnych przysmakach. Lubisz chodzić – proszę uprzejmie, przed tobą propozycje gotowych wycieczek.

  Kochasz historię – mój boże, Bieszczady to jedna wielka historia. Poplątana, kolorowa, tragiczna i pełna przygód. Tutaj masz to świetnie rozpisane.

  Uwielbiasz ludzkie losy? Ten niewielki podręcznik przybliży ci niepowtarzalnych lokalsów.

  Widok z Połoniny Caryńskiej. Foto: Przemek Saracen

  Jeśli miałbym porównać travelbooka “Bieszczady” do czegoś wyjątkowego, byłby to szwedzki stół, ale taki wypasiony. Najpierw wybierasz to, co najbardziej lubisz. Potem bierzesz to, co ci zarekomendują. A potem to, czego jeszcze nie znasz, ale cię kusi. W swoim tempie. Nikt cię nie pogania. Bo to twój czas.

  Tu możesz pobrać legalnie fragment ksiażki. Pobierz przykładowy rozdział PDF


  Szczegóły książki

  ISBN Książki drukowanej:
  978-83-283-7724-0, 9788328377240
  Data wydania książki drukowanej:
  2021-05-05
  ISBN Ebooka:
  978-83-283-8420-0, 9788328384200
  Format:
  118×200
  Numer z katalogu:
  126939
  Książka w kolorze:
  Tak
  Rozmiar pliku Pdf:
  61.9MB
  Rozmiar pliku ePub:
  56.0MB
  Rozmiar pliku Mobi:
  56.0MB

   

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  “Asterix i Gryf”. Przepis na idealnie nijaki komiks wykorzystujący markę legendy europejskiej popkultury

  Gdzie Rzymianie tam Asterix. Tym razem wojska Cezara ruszają na ziemie Sarmatów, gdzie chcą przywieźć Imperatorowi legendarnego Gryfa, a dzielni Galowie wspierają lokalsów powstrzymując...

  Naukowcy są w stanie określić przyczyny powstawania skrzepów krwi po podaniu szczepionki AstraZeneca.

  Choć szczepionki przeciwcovidowe od AstraZeneka są obecnie masowo stosowane, to jeszcze niedawno ich przyjmowanie spotykało się z obawą części pacjentów. Wszystkiemu winne były zakrzepy,...

  Uwaga na pogodę! Będzie mroźno. Bardzo mroźno. Nawet do minus 40 stopni!

  W nadchodzący weekend, w całym kraju możemy spodziewać się ujemnych temperatur. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze zimniej, informują synoptycy. W ten weekend w prawie całym...

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here