Więcej

  Ten kadr. “Nudesy w Mirmiłowie” [001]

  Twórczość Janusza Christy pełna jest ukrytych, zaskakujących smaczków, odniesień i komentarzy. Stąd idea cyklu “Ten kadr”, w którym będę starał się wyłapywać rysunki, które w jakiś sposób przeoczyliśmy, a zasługują na uwagę.

  Zaczynamy kadrem pochodzącym z drugiego tomu przygód Kajka i Kokosza czyli ze “Szranków i konkurów”. Tradycją stało się przedstawienie mieszkańców Mirmiłowa, jako ludu spokojnego, ceniącego sobie spokój, lecz stanowczego i bezwzględnego wobec swoich przeciwników.

  Nie inaczej jest w “Szrankach i konkurach”. Tyle, że… No właśnie, spójrzmy na poniższy obrazek. Cóż na nim widzimy? Wybudowany przez Czarne Trójkąty zamek, w którym mieszkają mirmiłowianie. Oprócz tego przedzamcze, bodajże pierwszy i ostatni tego typu rysunek w historii całego cyklu. Ale najważniejsze są… nudesy!

  Jeśli przyjrzycie się kadrowi zobaczycie pływającego nagiego mężczyznę, ale nie tylko! Zwróćcie uwagę na przecudnej urody pośladki damy stawiającej na przyzamkowej plaży zamki na piasku!

  I za takie smaczki kochamy Christę! Zgadzacie się?

  Kadr z komiksu “Kajko i Kokosz. Szranki i konkury” autorstwa Janusza Christy. Serię wydaje Wydawnictwo Egmont.

  Recenzję “Szranków i konkurów” przeczytacie TUTAJ.

   

   

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Nissan zastępuje NV200 i e-NV200 zupełnie nowym Townstarem, ale obiecuje coś więcej!

  Nissan zaprezentował nową generację lekkich pojazdów użytkowych: zupełnie nowego Townstara. Townstar będzie dostępny zarówno z silnikiem benzynowym ICE, jak i z całkowicie elektryczną opcją BEV. Japoński producent...

  Powstała lista najbogatszych Norwegów. Czterystu z nich jest miliarderami.

  W najnowszym zestawieniu najbogatszych Norwegów skandynawskiego magazynu "Kapital" jest 400 miliarderów. Pod rządami Erny Solberg całkowita wartość majątku 400 najbogatszych Norwegów podwoiła się do poziomu...

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here