fbpx
Więcej

  Szczepionka przeciwko covid-19 będzie bezpłatna dla wszystkich

  Rząd otrzymał zalecenie od Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI), że ​​szczepionka powinna być bezpłatna. W uzasadnieniu FHI podało, że wierzy, iż dzięki temu więcej osób podda się szczepieniu.

  Szczepienia będą organizowane w ramach krajowego programu szczepień. Oznacza to między innymi, że gminy mają obowiązek obsługiwać osoby mieszkające lub przebywające na terenie gminy.

  Rząd zaproponował zarezerwowanie w budżecie państwa na przyszły rok łącznie 3,77 mld koron na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 i pokrycie kosztów szczepień. Nie wiadomo, ile będzie kosztować wykonanie szczepienia. Høie powiedział w rozmowie z NTB, że trwają prace nad obliczeniem kosztów gmin i szpitali.

  Høie podkreślił, że w przyszłości ważna będzie możliwość ograniczania lokalnych ognisk zakażeń. Jesienią ogłoszono kilka środków ograniczających:

   

  • Powstaje nowa aplikacja mobilna oparta na platformach Google i Apple.
  • Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego utworzy krajowy zespół ds. wykrywania zakażeń.
  • Zamówiono 3 miliony szybkich testów, z opcją zakupu kolejnych 2 milionów.
  • Rząd pracuje nad zmianą rozporządzenia COVID-19, aby je uprościć i poprawić.
  • W listopadzie rząd przedstawi korektę budżetu państwa. W korekcie pojawią się szacunki dodatkowych obciążeń i zmniejszonych dochodów gmin, a także z propozycje rekompensat.

   

  Źródło:Nettavisen
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

  Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here