Szaleństwo. Arabia Saudyjska zorganizuje zimowe igrzyska olimpijskie!

Udostępnij post:

Są takie informacje, w które nie chce się wierzyć. Jedną z nich jest ta, która zapowiada organizację zimowych igrzysk w Arabii Saudyjskich.

Tymczasem zgromadzenie Rady Olimpijskiej Azji, które odbyło się w Kambodży zakończyło się zaskakującą decyzją.

Arabia Saudyjska, kraj, w którym przeciętna temperatura powietrza wynosi powyżej 22 stopni zorganizuje Azjatyckie Igrzyska Zimowe w 2029 roku.

Przyznanie organizacji zawodów ma m.in. związek z projektem infrastrukturalnym Noem, inteligentnym miastem przyszłości mającym powstać w Arabii Saudyjskiej. W ramach Noemy powstanie Trojena, czyli całoroczny, w pełni funkcjonalny kompleks narciarski. Ma on powstać właśnie do 2029 roku i to ten projekt stał się głównym powodem przyznania kraju Saudów igrzysk.

Trojena powstanie na wysokości 2600 metrów nad poziomem może i ma zostać oddana w 2026 roku. W ośrodku powstaną, jak to w obiektach budowanych przez szejków, superluksusowe ośrodki rozrywki dla całych rodzin, restauracje i galerie handlowe. Wszystko w otoczeniu obiektów sportowych nie tylko dla fanów sportów zimowych, ale kolarstwa górskiego i sportów wodnych. Ponadto powstanie pierwszy w pełni interaktywny rezerwat przyrody, cokolwiek to znaczy.

Troyena jest projektowana przez architektów z całego świata: z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i Australii. Koszt projektu nie jest jeszcze znany i chyba do końca nie poznamy miliardów przeznaczonych na realizację fanaberii arabskich szejków.

Joanna Warska
Joanna Warska
Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Rekordowe dostawy rosyjskiego gazu do Chin

Rosyjski gigant energetyczny Gazprom ogłosił we wtorek, że osiągnął rekordowy poziom dziennego wolumenu gazu dostarczanego do Chin gazociągiem...