Więcej

  Sylvester Stallone ukończył pracę nad reżyserską wersją “Rocky IV”. Kiedy premiera? Tego nikt nie wie.

  W cieniu dyskusji wokół „Ligi Sprawiedliwości” w oryginalnej wizji Zacka Snydera, Sylvester Stallone ogłasza koniec prac nad reżyserską wersją filmu „Rocky IV” – najpopularniejszej odsłonie filmowego cyklu o Rockym.

  Zapowiedziana w sierpniu 2020 roku reżyserska wersja w filmu nareszcie została ukończona. Pierwotnie miała ukazać się w listopadzie ub. roku przy okazji trzydziestej piątej rocznicy premiery obrazu, jednak prace przeciągnęły się. A ponieważ początek kiedyś ma swój koniec Sylvester Stallone poinformował o ukończeniu prac nad remiksem filmu.

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

  „Rocky IV” powstał miał premierę w 1985 roku i powstał na fali zimnowojennego konfliktu Wschód -Zachód. To w tym filmie przyjaciel Rocky`ego, Apollo Creed odbywa pokazową walkę z radzieckim bokserem Iwanem Drago. Pojedynek kończy się śmiercią Creeda, a Rocky postanawia pomścić śmierć przyjaciela na ringu. Walka Balboa – Drago ma miejsce w Moskwie.

  Scenarzystą i reżyserem był Sylvester Stallone, który rzecz jasna zagrał główną rolę i zebrał największe baty na ringu i poza nim. Na ringu, bo podczas kręcenia sekwencji finałowej walki tak oberwał od grającego Iwana Drago, Dolpha Lundgrena, że trzeba było przerwać zdjęcia na osiem dni. A poza nim, bo „Rocky IV” przy jednoczesnym uwielbieniu widzów przyniósł jego twórcy pięć Złotych Malin – nagród dla najgorszego filmu roku.

  Ten bardzo efektowny film jest jak do tej pory największym sukcesem kasowym w historii cyklu o poczciwym bokserze. „Czwórka” przyniosła 300 milionów dolarów na świecie i była najbardziej kasowym filmem o tematyce sportowej. Dopiero oparty na faktach „The Blind Side” z 2009 roku z oscarową rolą Sandry Bullock wyprzedził hit Stallone`a o niecałe 9 milionów dolarów.

  Paradoksalne, że to za co widzowie pokochali ten film, krytycy go nie cierpieli – prosta konstrukcja, stereotypy, przesada i bohaterowie nie podlegający przemianie.

  Tymczasem siłą tego filmu była fenomentalna choreografia walk, świetny montaż, dobre udźwiękowienie, siła ducha kontra siła bezdusznej machiny systemu oraz pradawna legenda o Dawidzie pokonującym Goliata. Przecież zawsze kibicujemy słabszemu, zwłaszcza gdy ten walczy na terenie przeciwnika. Poza tym umówmy się: Iwan Drago w wykonaniu Dolpha Lundgrena posłałby Terminatora na glebę jeszcze przed końcem pierwszej rundy, tak dobrze to było zrobione.

  Do tej pory powstało sześć części cyklu oraz dwa filmy z serii „Creed”, w którym na pierwszy plan wychodzi syn zmarłego Apolla, Adonis Creed; Rocky staje się kimś w roli sportowego Yody. Za tę rolę Stallone otrzymał Złotego Globa za rolę drugoplanowej oraz nominację do Oscara w tej kategorii. Przypomnijmy, że druga część „Creed” jest bezpośrednią kontynuacją „Rocky IV”, a bohaterowie muszą zmierzyć się ze swoją historią nie tylko na ringu, ale w życiu prywatnym.

  I tu ciekawostka: w powstanie filmu zaangażowana była polska firma znana jako Cinkciarz. Przeczytaj wpis na ten temat – znajdziesz go TUTAJ. Równocześnie Stallone pracuje nad serialem o młodości Rockyego o czym pisaliśmy TUTAJ.

  Co z premierą „Rocky IV: Director`s Cut”? Tego nikt nie wie. Ale skłaniam się ku profesjonalnej ocenie, że będzie do niej bliżej niż dalej. I tego się trzymajmy.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here