Svalbard nie dla Toma Cruise`a. Ekipa “Mission Impossible” z zakazem lądowania helikopterów.

Udostępnij post:

Według brytyjskiego The Times, gubernator odmówił wydania zgody na 30 lądowań helikopterów – w związku z kręceniem ósmego filmu z serii «Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two».

Odpowiedzialna za ochronę środowiska na archipelagu Svalbard Kristin Heggelund przyznała w rozmowie z gazetą, że władze prowincji chcą zachować w stanie nienaruszonym dziką przyrodę na Svalbardzie.

– Wszystko co robimy na Svalbardzie musi odbywać się w sposób, który nie powoduje niepotrzebnego niepokojenia ludzi i zwierząt – mówi Heggelund.

Jako pierwsza w Norwegii o sprawie napisała gazeta VG.

Według VG list odmowny wskazuje, że użycie helikopterów mogłoby płoszyć dzikie zwierzętom – takie jak renifery, foki i niedźwiedzie polarne.

«Po przeprowadzeniu całościowej oceny wniosku, Gubernator stwierdza, że ​​zezwolenie na lądowania śmigłowców nie może zostać udzielone».

Według The Times, główni aktorzy filmu, w tym Tom Cruise, przybędą na Svalbard w środę w tym tygodniu i będą prowadzić prace zdjęciowie na archipelagu przez około trzy tygodnie.

Jak informuje gazeta, firma PolarX, która wystąpiła o zezwolenie na lądowania śmigłowców, odwoła się od decyzji Gubernatora.

Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Rekordowe dostawy rosyjskiego gazu do Chin

Rosyjski gigant energetyczny Gazprom ogłosił we wtorek, że osiągnął rekordowy poziom dziennego wolumenu gazu dostarczanego do Chin gazociągiem...