More

  Sparebank 1 ostrzega przed oszustwami

  W wiadomościach e-mailach i SMS-ach oszuści podszywają się pod Sparebank 1, używając w tym celu logo i szaty graficznej banku. W otrzymanej wiadomości klient jest zwykle informowany, że jego karta i konto zostały dezaktywowane z powodu wykrytej, podejrzanej aktywności. Oszuści dołączają również link do fałszywej strony Sparebank 1.

  • SpareBank 1 nigdy nie komunikuje się z klientami w ten sposób i chcemy podkreślić, że ten e-mail nie pochodzi od nas. Zdecydowanie odradzamy naszym klientów klikanie tego łącza, ostrzega Christine Meling Christensen, pełniąca obowiązki dyrektora ds. komunikacji w SpareBank 1.

  To oszustwo jest określane jako «phishing w czasie rzeczywistym» (real time phishing). Trudno jest z tym walczyć, ponieważ przestępcy stale używają nowych adresów e-mail i numerów telefonów.

  • Informacje o nowych domenach i próbach oszustw są dla nas niezwykle ważne i zachęcamy wszystkich, którzy się zetkną z podejrzanymi działaniami, aby informowali o tym swój bank. Aktywnie pracujemy nad przeciwdziałaniem phishingowi, a praca ta staje się dla nas łatwiejsza, gdy klienci zgłaszają przypadki podejrzanej aktywności – mówi Christensen.

  Phishing jest to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółów karty kredytowej) albo nakłonienia ofiary do innych określonych działań. Phishing przeprowadzany jest najczęściej za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS-ów.

  Najnowsze Wpisy

  Dziś Międzynarodowy Dzień Tajemniczego Ducha Gór. Pomóż go ratować.

  Choć w polskich ogrodach zoologicznych jest stosunkowo popularna, to w naturze żyje ich niespełna cztery tysiące. Dostojna, majestatyczna, niezwykle ubarwiona i... puchowa. Pantera Śnieżna....

  Rząd chce wydłużyć okres oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych

  Propozycja wydłużenia okresu oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych przedstawiona przedstawiona w budżecie państwa na rok 2021. Minister pracy i spraw społecznych Henrik Asheim (partia Høyre)...

  Zobacz świetne graffiti wkomponowane w otoczenie. Niezwykła galeria.

  Zacząłem doceniać graffiti dopiero po wyjeździe do Norwegii. To tam zobaczyłem pomysłowe aranżacje, niezwykłe połączenia gotowych elementów środowiska i malunków tworzących nową, odżywczą całość....

  Powiązane Wpisy

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox