Więcej

  Sognalstrand. Cudowna osada, cudowni ludzie, cudowna architektura i rzeka pełna łososi [zobacz 54 zdjęcia]

  Zdjęcia: Przemek Saracen

  Sogndalstrand to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Rogaland. We wsi znajdują się deptaki, małe sklepy i galerie, a przez wieś przepływa Sokna – rzeka pełna łososi.

  To była piękna niedziela i aż prosiło się, by ruszyć za miasto. Stavanger było niesamowicie zatłoczone ze względu na sezon turystyczny, który zamienia to miasto w puszkę pełną sardynek. O, wyszło mi fajne porównanie biorąc pod uwagę fakt, że znajduje się tu muzeum konserw.

  W każdymbądź razie wpisałem w nawigację hasło “Sognalstrand” i ruszyłem w drogę. I jak to zwykle przy takiej okazji zachwytom nie było końca. A to owieczki ukryte w trawie, a to piękno Morza Północnego, a to białe piaski plaży Brusand, a to Zęby Hitlera, a to to, a to tamto, no panie!

  Nic tylko jeździć i co parę kilometrów przystawać w zachwycie. No dobrze, ale dziś skupmy się na Sognalstrand; osadzie, która jest po prostu perłą, cudem i wszystkim, co piękne. No zobaczcie sami na galerię, którą dla was przygotowałem:

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!