Więcej

  Serial “Kajko i Kokosz” z datą premiery.

  Ekranizacja klasyki polskiego komiksowego cyklu “Kajko i Kokosz” staje się faktem. Netflix, gdzie obejrzymy serial będzie mieć premierę 28- ego lutego 2021.

  “Kajko i Kokosz” to ponadczasowy cykl komiksowy autorstwa Janusza Christa ukazujący się od 1972- ego roku na łamach pisma “Wieczór Wybrzeża” oraz “Świata Młodych” i był wydawany do 1990- ego roku.

  Osadzone we wczesnochrześcijańskiej rzeczywistości komiksowe historie opowiadają o przygodach Kajka i Kokosza i jego przyjaciół: kasztelana Mirmiła, zbója Łamignata, czy czarownicy Jagi. Z czasem pojawiają się ich nieodłączni wrogowie – Zbójcerze, którzy od albumu “Szkoła Latania” stają się nieodłącznym elementem przygód bohaterów komiksu.

  Pierwsze informacje o pracach nad animacją “Kajko i Kokosz” pojawiły się w połowie 2018 roku. Od początku w prace zaangażowane było warszawskie studio animacji EGo FILM, które podpisało umowę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy, która zajmuje się promowaniem sztuki rysownika.

  Póki co Netflix udostępnił króciutką zapowiedź serialu:

  Zapowiedź jest na tyle enigmatyczna, że nie co wróżyć z fusów. Jedyne co mnie zastanawia to król, którego widzimy na pierwszym obrazku. Najprawdopodobniej chodzi tu o wątki wykorzystane w pierwszych częściach cyklu, czyli “Złoty Puchar”.

  Więcej na temat serialu piszemy TUTAJ.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here