fbpx
Więcej

  Serial “Kajko i Kokosz”. Jest już trailer nowego hitu Netflixa!

  Dwudziestego ósmego lutego użytkownicy Netflixa będą mogli obejrzeć długo wyczekiwaną premierę polskiego serialu animowanego “Kajko i Kokosz”.

  Serial będzie liczył 26 odcinków liczących po 13 minut każdy.

  “Kajko i Kokosz” to ponadczasowy cykl komiksowy autorstwa Janusza Christa ukazujący się od 1972- ego roku na łamach pisma “Wieczór Wybrzeża” oraz “Świata Młodych” i był wydawany do 1990- ego roku.

  Osadzone we wczesnochrześcijańskiej rzeczywistości komiksowe historie opowiadają o przygodach Kajka i Kokosza i jego przyjaciół: kasztelana Mirmiła, zbója Łamignata, czy czarownicy Jagi. Z czasem pojawiają się ich nieodłączni wrogowie – Zbójcerze, którzy od albumu “Szkoła Latania” stają się nieodłącznym elementem przygód bohaterów komiksu.

  Charakterystyczna, sympatyczna kreska, ciepłe poczucie humoru oraz przyjaźń stanowią o niesłabnącej popularności cyklu.

  Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

  Oto trailer serialu:

  Głosu bohaterom użyczą:

  Kajko – Artur Pontek

  Kokosz – Michał Piela

  Wit – Krzysztof Zalewski

  Oferma – Abelard Giza

  Łamignat – Jan Aleksandrowicz-Krasko

  Jaga – Agata Kulesza

  Lubawa – Anna Apostolakis

  Mirmił – Jarosław Boberek

  Hegemon – Grzegorz Pawlak

  Kapral – Jacek Kopczyński

  Siłacz – Mateusz Łasowski

  Rodrus – Eryk Lubos

  Miluś/Semko/Król – Maciej Kosmala

  Co ciekawe, Abelard Giza, który tutaj będzie Ofermą, w słuchowisku “Szkoła latania” wcielił się w rolę Kajka!

  W pracę nad serialem zaangażowani są twórcy związani z ikonicznym komiksem oraz ze środowiskiem komiksowym. Wśród nich reżyserzy: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz scenarzyści: Maciej Kur i Rafał Skarżycki.

  Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus, mianowany przez samego Janusza Christę swoim następcą. Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM pod nadzorem Eweliny Gordziejuk – showrunnerki, producentki wykonawczej i pomysłodawczyni adaptacji komiksu. Nad organizacją i przebiegiem produkcji czuwa Małgorzata Badowiec – producentka liniowa.

  Łukasz Kłuskiewicz, w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej, tak komentuje produkcję: Ten wybór był dla nas oczywisty. ‘Kajko i Kokosz’ to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajko i Kokosza polubią też widzowie na świecie.

  Przy produkcji pracują nie tylko polscy twórcy, ale amerykańskie studio Baboon Animation, które ma na rozkładzie takie filmy, jak między innymi “Shrek Trzeci” “Kung Fu Panda” “Epoka Lodowcowa”, czy “Ratatuj”.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

  Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

  Polecamy

  Zobacz również

  1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem co o tym myśleć. W słuchowisku Szkoła latania był super dubbing. Ok, Giza nie dał rady w roli Kajka, a tu będzie Ofermą. A świetnego Remiszewskiego, czy tego kolesia od odlotowej interpretacji Mirmiła brak. Bez sensu.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here