Więcej

  Norweski rząd chce wydłużyć okres oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych

  Propozycja wydłużenia okresu oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych przedstawiona przedstawiona w budżecie państwa na rok 2021. Minister pracy i spraw społecznych Henrik Asheim (partia Høyre) mówi, że zmiana ta umożliwi rządowi, ograniczenie wypłat zasiłków tym, którzy nie pracują i nie uczestniczą aktywnie w oferowanych im inicjatywach związanych z poszukiwaniem pracy.

  Jeśli sam zrezygnujesz z pracy, to na zasiłek dla bezrobotnych czekasz trzy miesiące. Rząd chce wydłużyć okres oczekiwania do czterech i pół miesiąca.

  – Rząd uważa, że ​​rozsądne jest, aby zarówno ci, którzy znaleźli się na bezrobociu dobrowolnie, jak i ci, którzy bez uzasadnionego powodu odmawiają przyjęcia oferty pracy lub oferty uczestnictwa w inicjatywach związanych z poszukiwaniem pracy, ponieśli większą część strat dochodu z tym związanych – pisze minister Asheim w e-mailu do gazety Dagsavisen.

   

  Źródło:Nettavisen
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here