wtorek, 1 grudnia, 2020
4 C
Stavanger

Rząd chce wydłużyć okres oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych

Propozycja wydłużenia okresu oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych przedstawiona przedstawiona w budżecie państwa na rok 2021. Minister pracy i spraw społecznych Henrik Asheim (partia Høyre) mówi, że zmiana ta umożliwi rządowi, ograniczenie wypłat zasiłków tym, którzy nie pracują i nie uczestniczą aktywnie w oferowanych im inicjatywach związanych z poszukiwaniem pracy.

Jeśli sam zrezygnujesz z pracy, to na zasiłek dla bezrobotnych czekasz trzy miesiące. Rząd chce wydłużyć okres oczekiwania do czterech i pół miesiąca.

- Advertisement -

– Rząd uważa, że ​​rozsądne jest, aby zarówno ci, którzy znaleźli się na bezrobociu dobrowolnie, jak i ci, którzy bez uzasadnionego powodu odmawiają przyjęcia oferty pracy lub oferty uczestnictwa w inicjatywach związanych z poszukiwaniem pracy, ponieśli większą część strat dochodu z tym związanych – pisze minister Asheim w e-mailu do gazety Dagsavisen.

 

- Reklama -
Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stavanger
bezchmurnie
4 ° C
4.4 °
3.3 °
86 %
0.5kmh
0 %
wt
7 °
śr
7 °
czw
7 °
pt
6 °
sob
6 °

Najnowsze wpisy

Klasyczny przykład norweskiej hipokryzji, czyli stosunek (sic!) państwa do prostytucji.

Prostytucja nie jest w Norwegii przestępstwem, jednak korzystanie z niej już tak. Za płatne bzykanie można trafić za kratki nawet na pół roku, jednak...

Turystyka górska w Norwegii. Przeczytaj nim ruszysz na szlak

Turystyka górska to jeden z najpowszechniejszych sposobów spędzania wolnego czasu w Norwegii. Rozwinięta sieć szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności jest doprawdy imponująca i...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!