Więcej

  Pracujący w Norwegii cudzoziemcy nie wykonują obowiązkowych testów wjazdowych. Ze strachu przed pracodawcą.

  Coraz więcej pracujących w Norwegii cudzoziemców unika poddawania się obowiązkowym testom na obecności covid19 podczas wjazdu do kraju. Obcokrajowcy czynią tak w obawie przed utratą pracy.

  Jak obliczyć tę zależność? To proste. Wystarczy zestawić liczbę przetestowanych cudzoziemców z np. wykrytą aktywnością kart SIM na terenie danego obszaru. W ten sposób narodowa telewizja NRK ustaliła, dzięki informacjom uzyskanym od operatora Telenor, że w Norwegii bez testów przeciwko covid19 przebywa dwa razy więcej Polaków i Litwinów. Analiza dotyczy pierwszych tygodni nowego roku, już po wprowadzeniu nowych obostrzeń.

  Wg danych Telenoru aktywność kart SIM świadczy o obecności przeszło 32 tysięcy Polaków i Litwinów. W tym czasie 17 tysięcy osób pochodzących z tych krajów przeszło obowiązkowe testy.

  Norweski Caritas jest przekonany, że takie działanie imigrantów zarobkowych ze wschodu spowodowane jest strachem przed pracodawcą. Ponadto sytuacji nie ułatwiają skomplikowane przepisy, zmieniające się procedury działania w okresie pandemii oraz trudność w dostępie do informacji.

  Jak donosi gazeta Nettavisen, w ciągu ostatnich trzech tygodni przyjechało do Norwegii 134.236 osób. Większość osób, które w tym okresie przyjechały do ​​Norwegii, pochodzi ze Szwecji. Łącznie, w ciągu ostatnich trzech tygodni ze Szwecji odbyto 51.937 podróży. Drugim w kolejności krajem jest Polska, z której zarejestrowano łącznie 24.893 wjazdy.

  Osoby, które przyjeżdżają do Norwegii i nie są zwolnione z obowiązku przebycia kwarantanny wjazdowej, muszą zostać poddane kwarantannie trwającej 10 dni. Podróżni mogą opuścić kwarantannę po siedmiu dniach, jeśli dwukrotnie po przylocie uzyskają negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here