Więcej

  Polak się śmieje, a w Norwegii pilotażowy eksperyment: można jeździć max. 120 km/godz

  Przedstawiciele Frp w parlamentarnej Komisji Transportu uzyskali w czwartek większość dla pilotażowego projektu zwiększenia dopuszczalnej prędkości na norweskich autostradach ze 110 do 120 km/h.

  – W ostatnich latach nastąpił duży rozwój głównej sieci drogowej w Norwegii, a norweskie ograniczenie prędkości jest na głównej sieci drogowej niższe niż na przykład w Szwecji i Danii, mówi w rozmowie z TV 2 Bård Hoksrud (Frp) z parlamentarnego Komitetu Transportu i Komunikacji.

  W celu lepszego dostosowania ograniczenia prędkości na norweskich autostradach do standardu dróg, w 2014 roku podniesiono limit ograniczenia prędkości do 110 km/h.

  «Storting [norweski parlament] prosi rząd o wdrożenie pilotażowego programu wprowadzenia ograniczenia prędkości do 120 km/h na wybranych odcinkach najnowszych i najlepszych 4-pasmowych autostrad w Norwegii. To naturalne, że w proces wyboru odcinków zaangażowane będą zarówno Norweski Zarząd Dróg Publicznych, jak i Nye Veier»

  Źródło:Nettavisen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here