18 C
Sobótka
sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaKultura | RozrywkaCzytelnia"Pogaduszki do poduszki: Say cheese, blue cheese."

“Pogaduszki do poduszki: Say cheese, blue cheese.”

Zdjęcie: Autorka

Powiązane historie

Maniakalnie, ale to maniakalnie sprawdzam o ile kolejny dzień z kalendarza jest dłuższy od najkrótszego zza okna. Maniakalnie, jakbym miała pamięć złotej rybki. Wiesz, 7 sekund, jedno okrążenie akwarium. Dlatego też, jestem już za pan brat ze styczniowym kalendarium.

I tu Cię zaskoczę. 17 stycznia obchodzimy najbardziej przygnębiający dzień w roku. Mam trochę inne zdanie na temat najbardziej przygnębiającego dnia w roku. Po trzydziestce dzień ten wypada w moje urodziny. Ale… Blue monday. 3 poniedziałek nowego roku. Ba, jest nawet algorytm, który pozwolił angielskiemu psychologowi bezsprzecznie określić, że tego dnia Twoje samopoczucie bierze łopatę i idzie kopać w mule.

Algorytm to akurat opracował sam twórca blue monday, dr Cliff Arnal. Dodatkowo w tym roku mamy kumulację, 17 stycznia jest pełnia. I nie pisze tu o pełni szczęścia. Jakie to jednak szczęście, że blue monday nie może wypaść w piątek trzynastego. Lubię matematykę, więc zaprzęgłam moje szare komórki do analizy. A ponieważ nie wiem jak wpisać w dokument ten wzór, od razu przeprowadzę analizę. Algorytm wyznaczający poziom naszego przygnębienia to… pogoda plus różnica zarobków i zaciągniętego na prezenty kredytu pomnożona przez czas jaki minął od świąt podniesiony do potęgi niedotrzymanych postanowień noworocznych. W mianowniku też jest ciekawie. Tu mamy poziom motywacji pomnożony przez konieczność podjęcia działań.

Po podstawieniu cyfr jak nic wyszła data moich urodzin. Poniedziałek nie ma dobrego PR. Boomtown Rats w refrenie piosenki I don’t like mondays cytują słowa Brendy Spencer, która zapytana o powody strzelaniny, której vyla autorka powiedziała, że nie lubi poniedziałków. A co cytuje nasz dr psychologii? Blue monday to fake. To zamówiona przez biuro turystyczne akcja promocyjna mająca na celu sprzedawać wycieczki w ciepłe kraje.

A wiecie co jest zabawne? Każdego roku gdzieś tak w środku stycznia serwisy informacyjne, gazety i media bezrefleksyjnie cytują bzdury. Ha! Niektórzy poszli jeszcze dalej! Są już promocje na blue monday! Ja czekam na te jedna jedyna, na promocję na blue cheese, żeby cały dzień śmiać się jak głupi do sera.

Nowe historie

Top 7 dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj