Więcej

  Podwójna mutacja Covid19 znaleziona w rejonie San Francisco

  Nowy wariant koronawirusa odnotowano w regionie San Francisco. Co najmniej jeden przypadek tej podwójnej mutacji został potwierdzony przez Stanford Clinical Virology Lab i oczekuje się, że wystąpi więcej takich przypadków.  

  Jak informuje portal NBC ta podwójna mutacja, nazwana tak z powodu dwóch mutacji, które pomagają wirusowi przyczepić się do komórek, została po raz pierwszy odkryta w Indiach. Indyjscy urzędnicy do tej pory nie potwierdzają, że jest odpowiedzialna za niedawny wzrost przypadków zakażeń w tym kraju.

  Odmiana „podwójnego mutanta” została znaleziona w 20 procentach przypadków w dotkniętym pandemią indyjskim stanem Maharasztra, gdzie liczba przypadków koronawirusa wzrosła o ponad 50 procent w ciągu ostatniego tygodnia.

  Chociaż istnieją poważne obawy, że warianty wirusa mogą być bardziej niebezpieczne lub zaraźliwe, „nie ma jednoznacznych dowodów na to, że ten podwójny wariant jest bardziej zjadliwy lub powoduje cięższą chorobę” – powiedział ekspert ds. Zdrowia ze Stanford, dr Dean Winslow, przedstawicielowi NBC.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here