Więcej

  Po zmianie przepisów wydalono z Norwegii 2.100 obcokrajowców

  Od 1 stycznia do 31 marca z Norwegii wydalano średnio 23 obcokrajowców dziennie, pisze NRK.

  Obywateli EOG nie dotyczyły dotychczas ograniczenia wjazdu do Norwegii. Aktualnie prawo wymaga jednak, by każdy wjeżdżający był wpisany do norweskiego rejestru ludności wraz z dokładnym adresem zamieszkania z podaną ulicą. Wielu pracujących obcokrajowców posiada jednak tylko tymczasowy norweski numer personalny (D-nummer), a zatem są wpisywani do ewidencji ludności tylko z kodem pocztowym.

  Według prawnika Liny K. Smorr, która reprezentuje wielu pracujących imigrantów, zmiana prawa jest sprzeczna zarówno z porozumieniem EOG, jak i prawami człowieka.

  • Wprowadzone zmiany skutkują nieracjonalnymi konsekwencjami. Obcokrajowcy zwyczajnie nie mogą wrócić do domu. Jest to wysoce problematyczne z punktu widzenia praworządności.

  Wprowadzone zmiany prawa zostały ocenione, a rząd nie zamierza uchylić wdrożonych zaostrzeń przepisów, mówi minister sprawiedliwości Monica Mæland (H).

  • Ma to oczywiście poważne konsekwencje dla obywateli EOG, którzy są przyzwyczajeni do podróżowania tam i z powrotem. Ale zasady zostały jasno przekazane i oczekujemy, że każdy, kto wjeżdża i wyjeżdża z kraju, zapozna się z obowiązującymi przepisami – mówi.

  Na szczycie listy krajów, których obywatele są najczęściej wydalani z Norwegii znajduje się Polska (498 wydaleń). Następne miejsca zajmują: Szwecja (361), Litwa (257), Rumunia (256), Łotwa (90) i Estonia (66).

  Źródło:Nettavisen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Naukowcy są w stanie określić przyczyny powstawania skrzepów krwi po podaniu szczepionki AstraZeneca.

  Choć szczepionki przeciwcovidowe od AstraZeneka są obecnie masowo stosowane, to jeszcze niedawno ich przyjmowanie spotykało się z obawą części pacjentów. Wszystkiemu winne były zakrzepy,...

  Uwaga na pogodę! Będzie mroźno. Bardzo mroźno. Nawet do minus 40 stopni!

  W nadchodzący weekend, w całym kraju możemy spodziewać się ujemnych temperatur. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze zimniej, informują synoptycy. W ten weekend w prawie całym...

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here