Więcej

  Ograniczenia w przekraczaniu granic mogą obowiązywać również latem

  Minister zdrowia Bent Høie (H) mówi, że ryzyko pojawienia się nowych zmutowanych wariantów koronawirusa oznacza, że ​​należy być przygotowanym na ograniczenia w podróżowaniu również latem.

  – Trzeba być przygotowanym na to, że będziemy musieli utrzymać kontrolę nad wjazdami i wyjazdami z kraju. Jest to ważne w kontekście potencjalnego ryzyka przenoszenia kolejnych mutacji koronawirusa, powiedział Høie, zapytany przez agencję informacyjną NTB na rządowej konferencji prasowej w piątek.

  Minister Zdrowia stwierdził, że ​​możliwe będzie stopniowe otwieranie granic z zastosowaniem różnych mechanizmów kontrolnych. Również tempo szczepień będzie miało wpływ na to, kto będzie mógł podróżować, a kto nie. Mimo tego minister ostrzega, że ​​trzeba być przygotowanym na ograniczenia.

  – Wszystko będzie również zależało od sytuacji na arenie międzynarodowej – dodała Line Vold z Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI).

  Line Vold przypomniała, że ​​latem 2020 roku, kiedy wskaźniki infekcji były niskie, między Norwegią a kilkoma krajami Europy istniał stosunkowo swobodny przepływ podróżujących osób.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!