Więcej

  Ograniczenia w przekraczaniu granic mogą obowiązywać również latem.

  Minister zdrowia Bent Høie (H) mówi, że ryzyko pojawienia się nowych zmutowanych wariantów koronawirusa oznacza, że ​​należy być przygotowanym na ograniczenia w podróżowaniu również latem.

  • Trzeba być przygotowanym na to, że będziemy musieli utrzymać kontrolę nad wjazdami i wyjazdami z kraju. Jest to ważne w kontekście potencjalnego ryzyka przenoszenia kolejnych mutacji koronawirusa, powiedział Høie, zapytany przez agencję informacyjną NTB na rządowej konferencji prasowej w piątek.

  Minister Zdrowia stwierdził, że ​​możliwe będzie stopniowe otwieranie granic z zastosowaniem różnych mechanizmów kontrolnych. Również tempo szczepień będzie miało wpływ na to, kto będzie mógł podróżować, a kto nie. Mimo tego minister ostrzega, że ​​trzeba być przygotowanym na ograniczenia.

  • Wszystko będzie również zależało od sytuacji na arenie międzynarodowej – dodała Line Vold z Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI).

  Line Vold przypomniała, że ​​latem 2020 roku, kiedy wskaźniki infekcji były niskie, między Norwegią a kilkoma krajami Europy istniał stosunkowo swobodny przepływ podróżujących osób.

  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here