fbpx
Więcej

  Ograniczenia w przekraczaniu granic mogą obowiązywać również latem.

  Minister zdrowia Bent Høie (H) mówi, że ryzyko pojawienia się nowych zmutowanych wariantów koronawirusa oznacza, że ​​należy być przygotowanym na ograniczenia w podróżowaniu również latem.

  • Trzeba być przygotowanym na to, że będziemy musieli utrzymać kontrolę nad wjazdami i wyjazdami z kraju. Jest to ważne w kontekście potencjalnego ryzyka przenoszenia kolejnych mutacji koronawirusa, powiedział Høie, zapytany przez agencję informacyjną NTB na rządowej konferencji prasowej w piątek.

  Minister Zdrowia stwierdził, że ​​możliwe będzie stopniowe otwieranie granic z zastosowaniem różnych mechanizmów kontrolnych. Również tempo szczepień będzie miało wpływ na to, kto będzie mógł podróżować, a kto nie. Mimo tego minister ostrzega, że ​​trzeba być przygotowanym na ograniczenia.

  • Wszystko będzie również zależało od sytuacji na arenie międzynarodowej – dodała Line Vold z Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI).

  Line Vold przypomniała, że ​​latem 2020 roku, kiedy wskaźniki infekcji były niskie, między Norwegią a kilkoma krajami Europy istniał stosunkowo swobodny przepływ podróżujących osób.

  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

  Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here