Więcej

  Obostrzenia przy wjeździe do Norwegii i paszporty covidowe

  Od 26 listopada rząd wprowadza nowe zasady przekraczania granicy i bardziej szczegółowe kontrole przy wjeździe do Norwegii. Otwiera też możliwość lokalnego stosowania systemu paszportów covidowych.

  Od przyszłego piątku każdy, kto będzie chciał przyjechać do Norwegii, będzie musiał zarejestrować się na stronie internetowej entrynorway.no. Dotyczy to również Norwegów. Rząd zapowiada również większą liczbę testów na granicach.

  Rząd przypomina też, że ​​przepisy dotyczące używania certyfikatów koronowych są gotowe. Oznacza to, że gminy, które chcą skorzystać z systemu takich certyfikatów, będą mogły to wkrótce zrobić. Jedną z pierwszych jest gmina Tromsø.

  Minister sprawiedliwości i zarządzania kryzysowego Emilie Enger Mehl przedstawiła na konferencji prasowej nowe zasady wjazdu do Norwegii.

  • Rząd zdecydował o wprowadzeniu bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących kontroli przy wjeździe do Norwegii.
  • Od 26 listopada, jeśli chcesz przyjechać do Norwegii, musisz się zarejestrować na stronie internetowej entrynorway.no; dotyczy to również Norwegów; dotyczy to zarówno osób nieszczepionych, jak i zaszczepionych. Nie dotyczy to dzieci poniżej 16 roku życia.
  • Na żądanie policji wymagane będzie również okazanie zaświadczenia covidowego.
  • Program kwarantanny hotelowej jest kontynuowany – jako opcja.
  • Rząd ponownie wprowadza wymóg uzyskania negatywnego wyniku testu wykonanego w ciągu 24 godzin przed wjazdem do Norwegii. Obowiązuje to osoby, które nie mają weryfikowalnego certyfikatu covidowego, nie mogą udokumentować, że zostali w pełni zaszczepieni lub przeszli COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Będzie to obowiązywać niezależnie od kraju wyjazdu, ale nie w przypadku podróżnych poniżej 18 roku życia.
  • Przywrócono wyjątki od kontroli na granicach dla osób dojeżdżających do pracy i dyplomatów, a rząd twierdzi, że rozważy rozszerzenie tej grupy.
  • Gminy posiadające stosujące środki kontroli infekcji mogą teraz używać certyfikatu koronowego, aby ułatwić życie osobom w pełni zaszczepionym, osobom, które przeszły chorobę oraz osobom, które zostały przetestowane w ciągu ostatnich 48 godzin. Warunkiem wstępnym jest podjęcie przez gminy decyzji o wprowadzeniu środków kontroli infekcji.
  • Minister zdrowia apeluje o rezygnacje z uścisków dłoni, a chorych namawia do pozostania w domu i niechodzenia do pracy lub szkoły.

  – Wszyscy muszą być przygotowani na to, że wymagania dotyczące badań i kwarantanny będą obowiązywały przez całą zimę – powiedziała na konferencji prasowej minister zdrowia Ingvild Kjerkol.

  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here