Więcej

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco:

  Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc.

  Dodatkowo, poza wszystkimi stawkami wymienionymi w tym przypadku, dochodzi jeszcze podatek od wartości dodanej (VAT) w wysokości 25 procent.

  Podatki od tytoniu wzrastają o około 6,5 procent.

  Paliwa

  Rząd nadal podnosi ogólny podatek od CO2, co z kolei oznacza podniesienie tego podatku również w przypadku paliw.

  W przypadku benzyny podatek wzrasta z 1,37 NOK do 1,78 NOK za litr (czyli o 30 procent). W przypadku oleju napędowego podatek wzrasta z 1,58 NOK do 2,05 NOK.

  Ponadto podwyższony zostaje, wliczony w koszt paliwa podatek drogowy:

  • Benzyna: z 5,01 do 5,08 koron za litr
  • Olej napędowy: z 3,58 do 3,65 koron za litr

  W sumie oznacza to, że cena przy dystrybutorze (wraz z VAT) benzyny wzrośnie o około 60 øre, a oleju napędowego o około 69 øre.

  Podatek ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli złe wieści dla użytkowników samochodów elektrycznych

  Podatek ubezpieczeń komunikacyjnych, dawniej zwany opłatą roczną, został zmieniony tak, aby samochody elektryczne i samochody z silnikami spalinowymi były traktowane równo. Oznacza to znaczący wzrost podatku od samochodów elektrycznych. Podatek ten to opłata za każdy dzień rejestracji samochodu.

  Podatek od energii elektrycznej obniżony zostaje o 1,28 øre – z poziomu 16,69 do 15,41 øre. Podatek od energii elektrycznej podlega opodatkowaniu VAT, a zatem w rzeczywistości wynosić on będzie 19,26 øre za kWh. Cięcie jest tu nieco niższe, niż wcześniej zapowiadano.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here